תופעה מסוכנת בסידני: נתלים על הרכבת

משטרת אוסטרליה מנהל מצוד אחרי צעירים שנתלים על קרונות הרכבת - ומתעדים את עצמם. כמה צעירים כבר קיפחו את חייהם במשחק המסוכן הזה

שיגעון חדש גובה קורבנות בעיר הגדולה של אוסטרליה, סידני - "גלישה על רכבות". צעירים מתפסים על רכבות, נתלים על הקרון הראשון או האחרון מבחוץ ונעים על הרכבות במהירות של עד 100 קמ"ש, כשהם תלויים מרחק של סנטימטרים בודדים מהמסילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטונים והתמונות שהצעירים צילמו בעצמם והעלו לרשת, ניתן לראות אותם נתלים על רכבת שחולפת בגשר של נמל סידני. המשטרה האוסטרלית, שפתחה בחקירה, הצליחה לעצור אתמול את אחד הצעירים שמופיע בסרטון. הצעיר בן ה-15 סיפר לחוקרים שהרכבת החביבה עליהם היא ה"טנגרה", הרכבת שחולפת על הגשר. הוא גם ציין כי הוא חלק מתנועה מחתרתית שלמה שמתרכזת בספורט המסוכן הזה, קבוצה שקוראת לעצמה "urban exploring".

מפקדת מחלקת התנועה במשטרת סידני, דנבי ארלדלי, טוענת שהמשחק המסוכן כבר הביא למותם של מספר קורבנות, ולכן השוטרים יחלו עכשיו לפקח על קרונות הרכבות ולחפש את הצעירים במטרה לבלום את התופעה. "כל מי שנמצא על פסי הרכבת או על הרכבת עצמה בניגוד להנחיות הנהלת הרכבת - חייו בסכנה", הזהירה. "הם היו יכולים להיפצע, או גרוע מכך - להיפגע ולמות מפגיעת רכבת חולפת או מפגיעה בפסי הרכבת".

המשטרה בסידני, שלמדה על התופעה אחרי שערוץ 9 האוסטרלי פרסם את הסרטונים, טוענת שהיא מחפשת עוד צעירים בני 14-17 שנראים נתלים על הרכבת. על פי הודעת המשטרה, כל מי שייתפס עושה זאת - יישלח לעונש מאסר ממושך.