45 הרוגים בגבול "החמוש בעולם"

לפחות 45 בני אדם, רבים מהם נשים וילדים, נהרגו בפיגוע סמוך לגבול הודו פקיסטן, בעיר לאהור. על פי הדיווחים מחבל מתאבד פוצץ את עצמו סמוך לצופים שהמתינו לטקס הורדת הדגלים היומי במעבר הגבול

גבול הודו פקיסטן (AP)

פיגוע טרור באחד הגבולות הנפיצים בעולם: משטרת פקיסטן מודיעה שפיגוע התאבדות גרם היום (ראשון) למותם של לפחות 45 בני אדם, עוד 70 נפצעו. הפיגוע אירע בגבול הודו-פקיסטן, סמוך לעיר הפקיסטנית לאהור. מדובר באזור מתוח במיוחד, המפריד בין שתי מעצמות גרעיניות שנאבקות מזה עשורים על השליטה בחבל קשמיר שנמצא לא רחוק ממקום הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אך בכיר במשטרת פקיסטן מושתאק סוחרה אמר אחרי הפיצוץ "אנו מבינים ממידע ראשוני שמדובר בפיגוע התאבדות. כשהמאבטחים לא היו ערניים, מחבל מתאבד פוצץ את עצמו ליד מסעדה, ספרנו 45 הרוגים ולבתי החולים הועברו עשרות פצועים", אמר.

מבית החולים ג'ורקי בעיר לאהור, סמוך למעבר הגבול וואג'ה שקיבל את רוב הפצועים והגופות נמסר "קיבלנו את גופותיהם של עשרות הרוגים, בהם נשים וילדים". המתאבד פוצץ את עצמו כשההמונים הגיעו לראות את הטקס הססגוני שמבצעים החיילים הפקיסטנים סמוך לגבול, טקס "הורדת הדגלים".

הודו ופקיסטן נמצאות בסכסוך ארוך שנים הנוגע בעיקרו לחבל קשמיר שמכונה בהודו ופקיסטאן "חבל המריבה". הגבול בין המדינות נחשב לגבול המסוכן בעולם בגלל שזו גבול שבו לשתי המדינות  יש נשק גרעיני ושתיהן מרכזות כוחות רבים במרוץ חימוש שהחל מיד עם קבלת העצמאות של שתי המדינות, עם סיום מלחמת העולם השנייה. בין המדינות, מהמאוכלסות ביותר בעולם, פרצו כבר ארבע מלחמות באזור הגבול.