ברנסון לא מתייאש: "החלום יחזור למסלול"

המיליארדר שהבטיח סיור בחלל לכל מי שישלם, וראה את המעבורת שלו מתפוצצת ומתרסקת בסוף השבוע עצוב, אבל מסרב להישבר. "הסיכונים זהים לאלו של ימיה הראשונים של תחבורת כלי הטיס, אחר כך היא הפכה לבטוחה ביותר לנוע ברחבי העולם", הוא אומר ומבטיח ללמוד את הכשלים ולחזור לניסויים במהרה

גם אחרי פיצוץ מעבורת החלל התיירותית בשמי קליפורניה, האיש שמאחורי המיזם השאפתני לא אומר נואש ומבטיח להמשיך בפרויקט החלל הפרטי שלו. בריאיון שהעניק המיליארדר הבריטי ריצ'ארד ברנסון אחרי התרסקות המעבורת SpaceShipTwo, מודה בעליה של קבוצת Virgin שכישלון הניסוי מהווה מכה אמיתית לתיירות החלל, אבל מבהיר כי לא יוותר: "אם הסיבה היא כשל נקודתי שיהיה ניתן לתקן, נוכל לחזור למסלול בעוד ארבעה עד שישה חודשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראיון מיוחד בהאנגר הריק בקליפורניה לאחר התרסקות המעבורת הביע ברנסון צער כבד על מותו של טייס הניסוי מייקל טיינר אלסבורי. "אנו חייבים את זה לטייסי הניסוי שלנו - למצוא את הכשל. ברגע שנמצא מה הייתה התקלה, אם יהיה ניתן להתגבר עליה, החלום יחזור למסלול", אמר.

הוא הדגיש את חשיבות הפרויקט פורץ הדרך: "ברט רוטאן, הגאון שעומד מאחורי החללית הזו, השווה את זה מההתחלה לניסיונות התעופה הראשונים וטען שהסיכונים זהים לאלו של הימים הראשונים של כלי הטיס. אחר כך התחבורה האווירית הפכה לתחבורה הבטוחה ביותר לנוע בעולם".

"מעבורת החלל הכי סקסית שיש"

כל מי שמכיר את ברנסון בן ה-64 אומר שהתקלה לא תבלום את שאיפותיו. ברנסון הוא איש עסקים, ממציא והרפתקן שהקים את "קבוצת ווירג'ין", שמאחדת 400 חברות. זה התחיל בעיתון שהקים בגיל 16, חברת תקליטים שש שנים אחר כך וחברת תעופה ב-1980. מגזין "פורבס" הכתירו כאיש ה-6 הכי עשיר בבריטניה בשנת 2012 עם הון של 4.6 מיליארד דולר.

"אנחנו צריכים עכשיו לקחת את עצמנו בידיים ואני צריך עכשיו להחדיר מוטיבציה ל-400 המהנדסים שעבדו כל כך קשה על התכנית הזו בשנים האחרונות, להבין מה השתבש, לברר אם ניתן לתקן את הבעיה ואז, אני מקווה, יהיה ניתן להניע את התכנית קדימה" אמר ברנסון.

כשהשיק את הפרויקט השאפתני הוא הבטיח בעבר שכל מי שישלם לו 250 אלף דולר יוכל לטוס לחלל כבר ב-2010 והכריז כי SpaceShipTwo תהיה "מעבורת החלל הכי סקסית שיש". 800 חולמים לקחו את ברנסון ברצינות ובהם ג'סטין ביבר ואשטון קוצ'ר.

זמן קצר אחרי שאמר את הדברים, האוהל שבו התרכזו הכתבים - קרס. ברנסון חייך והמשיך הלאה, כמו שוודאי יעשה עכשיו.