תאונת מעבורת החלל: "חקירת ההתרסקות תימשך כשנה"

חוקרי התרסקות מעבורת החלל המסחרית של חברת "וירג'ין גלקטיק" טוענים כי ייקחו 12 חודשים עד שיתברר מה הוביל לתאונה הקטלנית בה נהרג טייס וחברו נפצע קשה. "נבחן את סרטוני הטיסה וננסה לגלות את סיבת ההתרסקות", סיפר החוקר הראשי

שברי המעבורת במדבר מוהאבי (רויטרס)

חוקרי מינהל התעופה האמריקני, שבחנו את ההריסות מעבורת החלל "וירג'ין גלקטיק" אחרי שהתרסקה במדבר מוהאבי בקליפורניה ביום שישי, אומרים כי חקירת סיבת התאונה עשויה להימשך כשנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת הבדיקה של החוקרים, ייגבו עדויות מעובדים ועדי ראייה לתאונה ולאחר מכן ייבחנו שברי המעבורת על מנת להבין מה גרם להתרסקותה.

"הזמן הכולל של החקירה יהיה כנראה 12 חודשים", טען כריסטופר הארט, חוקר בכיר במינהל התעופה. "מאחר והייתה זאת טיסת מבחן, היא תועדה במצלמות רבות שיסייעו לנו אולי להבין את הסיבה לפיצוץ".

מעבורת החלל, שפותחה על ידי חברת "וירג'ין גלקטיק" של המיליארדר ריצ'רד ברנסון, התרסקה כ-150 קילומטרים צפונית ללוס אנג'לס. "במהלך טיסת המבחן סבלה המעבורת מאנומליה חמורה, שהביאה בסופו של דבר לאובדן שלה", צייצה החברה בעמוד הטוויטר שלה.

התרסקות המעבורת בשמיים (רויטרס)

"נעבוד באופן צמוד עם הרשויות על מנת לקבוע את הגורם לתאונה הקשה והקטלנית בה אבדה המעבורת 'SpaceShipTwo', ונעדכן אודות הממצאים בהקדם האפשרי", מסרה החברה. בתמונות מזירת ההתרסקות, ששודרו בכלי תקשורת בארצות הברית, ניתן לראות על הקרקע שני שברים גדולים של המעבורת שנהרסה כליל.

יותר מ-800 בני אדם כבר שילמו מראש לחברת "וירגי'ן גלקטיק" על מנת לזכות בתענוג ולטוס בסופו של דבר לחלל. הטיסות המסחריות אמורות להמריא לגובה של 45 אלף רגל, ואז לירות מנוע רקטי שיטיס אותן עוד כ-100 קילומטרים, אל תוך החלל החיצון.