בשמי המדבר: תיעוד התרסקות מעבורת החלל התיירותית

בתמונות שפרסמו סוכנויות הידיעות מתועדת התרסקותה של מעבורת החלל התיירותית של חברת "וירג'ין אטלנטיק", מהמראתה ועד הפיצוץ בשמי קליפורניה. בהתרסקות נהרג טייס אחד ואחר נפצע באורח קשה

רגע התנתקות טיל הדלק (רויטרס)

חקירת התרסקות מעבורת החלל התיירותית נמשכת, לאחר שאמש (שישי) שיצאה לטיסת מבחן ממדבר מוהאבי שבקליפורניה, והתרסקה זמן קצר לאחר השיגור. תמונות שפרסמו סוכנויות הידיעות תיעדו את רגעי הדרמה בשמיים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות נראה הרגע בו טיל הדלק מתנתק מן המעבורת, מתפוצץ באוויר וגורם להתפרקות כלי הטיס. בהתרסקות נהרג טייס המשנה ואילו הטייס הראשי, שנפלט מן המעבורת, נפצע באורח קשה.

מעבורת החלל, שפותחה על ידי חברת "וירג'ין גלקטיק" של המיליארדר ריצ'רד ברנסון, התרסקה כ-150 קילומטרים צפונית ללוס אנג'לס. "במהלך טיסת המבחן סבלה המעבורת מאנומליה חמורה, שהביאה בסופו של דבר לאובדן שלה", צייצה החברה בעמוד הטוויטר שלה.

הפיצוץ בשמיים (רויטרס)

"נעבוד באופן צמוד עם הרשויות על מנת לקבוע את הגורם לתאונה הקשה והקטלנית בה אבדה המעבורת 'SpaceShipTwo', ונעדכן אודות הממצאים בהקדם האפשרי", מסרה החברה. בתמונות מזירת ההתרסקות, ששודרו בכלי תקשורת בארצות הברית, ניתן לראות על הקרקע שני שברים גדולים של המעבורת שנהרסה כליל.

בשבוע אחד: שני כשלונות בתחום התעופה האזרחית לחלל

יותר מ-800 בני אדם כבר שילמו מראש לחברת "וירגי'ן גלקטיק" על מנת לזכות בתענוג ולטוס בסופו של דבר לחלל. הטיסות המסחריות אמורות להמריא לגובה של 45 אלף רגל, ואז לירות מנוע רקטי שיטיס אותן עוד כ-100 קילומטרים, אל תוך החלל החיצון.

שברי המעבורת נופלים ארצה (רויטרס)

ההתרסקות אמש היא התאונה השנייה השבוע בה מעורבת חברת חלל מסחרית - ביום שלישי האחרון התפוצצה מעבורת לא מאוישת שנשאה אספקה לתחנת החלל הבינלאומית, שניות לאחר המראתה. החללית, בבעלות חברת "אורביטל", שוגרה כחלק מהתוכנית של נאס"א לשכור חברות פרטיות על מנת להעביר ציוד לתחנת החלל.