מעבורת חלל תיירותית התרסקה בטיסת המבחן

טייס אחד נהרג ואחר נפצע קשה מאוד כשמעבורת החלל התיירותית של חברת "וירגי'ן גלקטיק" התרסקה בקליפורניה - זמן קצר לאחר ששוגרה לטיסת המבחן שלה. עדיין לא ברור מה גרם לתאונה הקשה, שצפויה להקשות על המשך המרוץ האזרחי לחלל

מעבורת חלל תיירותית שיצאה היום (שישי) לטיסת מבחן ממדבר מוהאבי שבקליפורניה, התרסקה זמן קצר לאחר השיגור. טייס המשנה נהרג ואילו הטייס הראשי, שנפלט מן המעבורת, נפצע באורח קשה - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעבורת החלל, שפותחה על ידי חברת "וירג'ין גלקטיק" של המיליארדר ריצ'רד ברנסון, התרסקה כ-150 קילומטרים צפונית ללוס אנג'לס. "במהלך טיסת המבחן סבלה המעבורת מאנומליה חמורה, שהביאה בסופו של דבר לאובדן שלה", צייצה החברה בעמוד הטוויטר שלה.

"נעבוד באופן צמוד עם הרשויות על מנת לקבוע את הגורם לתאונה הקשה והקטלנית בה אבדה המעבורת 'SpaceShipTwo', ונעדכן אודות הממצאים בהקדם האפשרי", מסרה החברה. בתמונות מזירת ההתרסקות, ששודרו בכלי תקשורת בארצות הברית, ניתן לראות על הקרקע שני שברים גדולים של המעבורת שנהרסה כליל.

פיצוץ המעבורת הבלתי מאוישת בתחילת השבוע (AP)

בשבוע אחד: שני כשלונות בתחום התעופה האזרחית לחלל

יותר מ-800 בני אדם כבר שילמו מראש לחברת "וירגי'ן גלקטיק" על מנת לזכות בתענוג ולטוס בסופו של דבר לחלל. הטיסות המסחריות אמורות להמריא לגובה של 45 אלף רגל, ואז לירות מנוע רקטי שיטיס אותן עוד כ-100 קילומטרים, אל תוך החלל החיצון.

ההתרסקות היום היא התאונה השנייה השבוע בה מעורבת חברת חלל מסחרית - ביום שלישי האחרון התפוצצה מעבורת לא מאוישת שנשאה אספקה לתחנת החלל הבינלאומית, שניות לאחר המראתה. החללית, בבעלות חברת "אורביטל", שוגרה כחלק מהתוכנית של נאס"א לשכור חברות פרטיות על מנת להעביר ציוד לתחנת החלל.