הפיכה בבורקינה פאסו: הנשיא התפטר, מפקד הצבא שולט במדינה

לאחר תקופה ארוכה של מהומות במדינה שבמערב אפריקה, הודיע היום נשיא בורקינה פאסו על התפטרותו מתפקידו לאחר 27 שנים בשלטון. מפקד הצבא מיהר ליטול את השלטון לידיו והכריז כי במדינה ייערכו בחירות חדשות בתוך כשנה

ההפגנות ההמוניות בבורקינה פאסו, אתמול (רויטרס)

דרמה במערב אפריקה: בעוד המדינות השכנות נאבקות בהתפשטות נגיף האבולה, בבורקינה פאסו שעד לא מזמן נחשבה למדינה יציבה יחסית מבחינה פוליטית, יצאו התושבים למאבק בשלטון - שהסתיים היום (שישי) בניצחון ובהתפטרות הנשיא המכהן, בלייז קומפאורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא הכריז על התפטרותו אחרי לא פחות מ-27 שנים בשלטון, זאת עקב מחאות ההמונים נגד כוונתו לשנות את חוקת המדינה ולהבטיח לעצמו כהונה נוספת במשרה הרמה. אלפי המפגינים שיצאו בימים האחרונים לרחובות הבירה וואגדוגו ואף פרצו לבניין הפרלמנט עשו את שלהם - והביאו להתפטרות הדרמטית.

לאחר ההודעה על עזיבת תפקידו, נטל לידיו מפקד הצבא במדינה, הגנרל טראורה, את סמכויות הנשיא - והוא יכהן כשליט ממשלת מעבר עד לעריכת בחירות חדשות בתוך כשנה. במערב מיהרו לברך על ההתפתחויות הפוליטיות במדינה: נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, שיבח את התפטרותו של הנשיא וקרא להרגעת הרוחות במדינה, שהייתה נתונה בעבר לשליטה צרפתית.