האו"ם: "15 אלף זרים הצטרפו לדאע"ש"

על פי דוח של מועצת הביטחון, בשנתיים האחרונות חלה נהירה המונית של אזרחים זרים לסוריה ולעירק במטרה להצטרף לשורות ארגון המדינה האסלאמית. הדוח קובע כי הלוחמים החדשים מגיעים מ-80 מדינות ברחבי העולם

מגיעים מ-80 מדינות. חמושי דאע"ש (רויטרס)

"יותר מ-15 אלף אזרחים זרים חצו בתקופה האחרונה את הגבול לסוריה ולעירק והצטרפו לשורות דאע"ש" - כך קובע דוח מיוחד של האו"ם שפורסם אמש (חמישי). לפי הדוח, במהלך החודשים האחרונים חלה נהירה המונית של אזרחים מעשרות מדינות ברחבי העולם לסוריה ועירק, במטרה להילחם לצד אנשי ארגון המדינה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדוח, שחובר על ידי מועצת הביטחון של האו"ם, נכתב כי האזרחים הזרים מגיעים לאזורי הקרבות במזרח התיכון ממדינות שבעבר שמן לא נזכר בהקשר של הטרור העולמי. מחברי הדוח טוענים כי המגויסים החדשים לדאע"ש הם בעלי אזרחויות של 80 מדינות ברחבי העולם.

בדוח עצמו לא צוין שמות המדינות שמהן מגיעים הלוחמים הזרים, אך ככל הנראה המגויסים באים בעיקר ממדינות כמו צרפת, רוסיה, בריטניה ואירלנד. לאחרונה דווח כי מאז שנת 2011 500 אזרחים בריטים חצו את הגבול הסורי והצטרפו לשורות ארגון הטרור הרצחני.

מוקדם יותר השבוע פרסם דאע"ש סרטון של השבוי הבריטי, העיתונאי ג'ון קנטלי, במה שנראה כמו דיווח חדשותי מליבה של העיר המדממת קובאני שבגבול סוריה-טורקיה. בסרטון, טען דאע"ש כי הצליח להשתלט באופן מלא על העיר הכורדית שאותה המערב מנסה להציל.