טים קוק: "גאה להיות הומו"

מנכ"ל אפל טים קוק מתייחס בגלוי למיניות שלו במכתב פתוח שכתב למגזין אמריקני, ובו הוא אומר כי היותו הומוסקסואל זה אחד הדברים הטובים בחייו. "זה נתן לי הבנה טובה יותר, הפך אותי לאמפתי והפך את חיי לעשירים יותר", כתב קוק. "אם למישהו עוזר לשמוע שמנכ"ל אפל הומו, אז זה שווה את הפרטיות שלי"

מנכ"ל אפל טים קוק, ארכיון (רויטרס)

אחד האנשים החזקים בעולם הטכנולוגיה, מנכ"ל אפל טים קוק, פירסם מכתב מרגש ובו התייחס בגלוי בפעם הראשונה למיניות שלו, ואמר כי הוא גאה להיות הומוסקסואל. "להיות הומו זו אחת המתנות הגדולות ביותר שהאל נתן לי", הוא ציין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עובדת היותו של קוק הומוסקסואל ידועה, אך מזה שנים הוא סירב להתייחס אליה בפומבי וטען כי מדובר בחייו הפרטיים. לכן, הקהילה הגאה בארצות הברית נרגשת מהמכתב שפירסם במגזין של סוכנות הידיעות הכלכלית בלומברג, שם כתב כי נטייתו הפכה אותו לאדם טוב יותר ורגיש יותר לזולת.

"להיות הומו נתן לי הבנה עמוקה של מה זה להיות מיעוט וסיפקה לי חלון לאתגרים שאנשים מקבוצות כאלו נאלצים להתמודד איתם בכל יום", כתב קוק. "זה הפך אותי להיות יותר אמפתי, הנטייה שלי נתנה לי חיים עשירים יותר. כמובן, לעיתים זה היה קשה ולא נוח, אבל קיבלתי בזכות היותי הומוסקסואל יותר ביטחון בעצמי, ללכת בדרכי ולהתגבר על בורות וצרות עין. פיתחתי בזכות זאת עור של פיל, מה שעוזר לי כל יום בתפקידי כמנכ"ל 'אפל'".

"אם למישהו עוזר לשמוע שמנכ"ל אפל הומו, זה שווה את הפרטיות שלי"

בהמשך, תיאר קוק את האתגרים של הקהילה הגאה ושיבח דמויות ציבוריות שיצאו מהארון. "עדיין יש חוקים במדינות בעולם שמאפשרים למעסיקים לפטר אנשים רק בגלל הנטייה המינית שלהם", הוא הזכיר. "יש ילדים וצעירים שסובלים מפחד והתעללות כל יום בגלל הנטייה המינית שלהם".

"אני לא רואה את עצמי כפעיל, אבל אני מבין כמה הרווחתי מההקרבה של אחרים", הוסיף קוק. "לכן, אם למישהו עוזר לשמוע שמנכ"ל אפל הומו, אני מוכן להקריב את הפרטיות שלי. ההחלטה שלי לכתוב בגלוי על עצמי אינה בחירה קלה, ואני מצפה מכל אחד שישמור על הפרטיות של חבריו ושכניו. אפל היא מפעל חיי, ואני אמשיך להשקיע את כל כולי בלהיות המנכ"ל הטוב ביותר שאני יכול להיות. זה מגיע לעובדים וללקוחות שלנו".

"חלק מהתהליך החברתי שלנו הוא הבנה שאדם אינו מוגדר רק על ידי הנטייה המינית שלו, הגזע או המין", סיכם קוק. "אני מנהדס, דוד, אוהב טבע וכושר, ועוד הרבה דברים. אני מקווה שאנשים יכבדו את השאיפה שלי להתמקד בדברים שאני טוב בהם ושגורמים לי אושר. יחד נסלול את הדרך לצדק, אבן אחרי אבן. זו האבן שאני מניח".