המחאה מתפשטת מבולטימור: 60 עצורים בהפגנת זעם בניו יורק

המתיחות הבין גזעית מגיעה לתפוח הגדול: אלפי תושבי ניו יורק הפגינו בכיכר יוניון סולידריות עם תושבי בולטימור, שמוחים על מותו של צעיר שחור בתא מעצר של תחנת המשטרה בעיר. בבולטימור עצמה התקיימה הפגנה שקטה יחסית. מושל מרילנד הזהיר את התושבים כי הוא לא יסבול ביזה או התפרעויות

המחאה בעקבות מותו של הצעיר השחור בבולטימור מתרחבת: ניו יורק, העיר הגדולה בארה"ב, הצטרפה לרשימת הערים שבהן נערכו בלילה (חמישי) הפגנות סוערות במחאה על האלימות המשטרתית נגד שחורים, שהביאה למותו של פרדי גריי בתא המעצר. בבולטימור עצמה נרשם שקט יחסי, בשל העוצר הלילי שהוטל על העיר ונאכף בקפדנות על ידי אלפי שוטרים וחיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלפים צעדו במנהטן במחאה על היחס הגזעני של שוטרים כלפי שחורים ונגד השימוש המופרז בכוח קטלני, שהתבטא במותם של כמה אפרו-אמריקנים במספר אירועים במהלך החודשים האחרונים. כ-60 מהמפגינים שנאספו בכיכר יוניון נעצרו לאחר שניסו לחסום את הכניסה למנהרת הולנד המפרידה בין מנהטן לניו ג'רזי.

כמה עשרות בני אדם הפגינו בפרגוסון שבמיזורי, העיר שהייתה במוקד ההפגנות נגד יחס המשטרה לשחורים בקיץ האחרון, בעקבות מותו של נער לא חמוש.

"המשטרה גזענית" (sky)

בבולטימור הפגינו כמה אלפים בשקט יחסי מול בניין העירייה והתפזרו לבתיהם לפני שהעוצר הלילי נכנס לתוקף. במקביל, נמשכת החקירה סביב מותו של פרדי גריי, האירוע שהצית את המהומות.

המשטרה צפויה לפרסם מחר דוח ראשוני על ממצאי החקירה הפתולוגית. מושל מדינת מרילנד שבה נמצאת בולטימור, הארי לוגאן, אמר כי המפגינים חייבים למלא את הוראות העוצר וכי הכוחות שהוזרמו לעיר לא יסבלו כל התפרעות או ניסיונות לביזה.