לא רק בסרטים: צפו במכונית המעופפת

חברת AeroMobil הסלובקית הציגה במהלך פסטיבל הממציאים באוסטריה מכונית בעלת יכולות תעופה שתונע על ידי דלק רגיל. לדברי המפתחים, הרכב יכול להגיע למהירות של 200 קילומטרים לשעה באוויר ול-160 קילומטרים על הקרקע

היא אמנם הופיעה בחלומותיהם של במאים הוליוודיים ונבנתה בלבני לגו על ידי ילדים רבים אבל עכשיו, המכונית המעופפת מקבלת צורה, מנוע ויכולת תעופה. לטענת היוצרים, גם אנחנו עוד נספיק לנסוע במכונית המעופפת, או כפי שנקרא האבטיפוס - ה- AeroMobil.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הרכב המעופף פיתחה חברה סלובקית הטוענת כי המכונית המופלאה מסוגלת לנסוע בכבישים עירוניים ובכל כביש שבו נוסע אוטובוס רגיל. בנוסף, לכלי כנפיים נפתחות המסוגלות להתקפל אל חלקו האחורי של הרכב כשהוא נמצא על הקרקע.

ה AeroMobil שהוצג היום (רביעי) בפסטיבל ההמצאות באוסטריה פועל על פי הפרסומים בעזרת דלק רגיל, זהה לדלק שאנו ממלאים ברכבינו הפרטיים.  טטיאנה וובר, דוברת החברה, אמרה כי "פיתחנו ועבדנו על הקונספט הזה עוד מ-1990. הדגם הראשון שלנו נראה מאוד מוזר והיו לו המון בעיות והדגם שאנו מציגים היום יכול לנוע בחופשיות גם על הכבישים".

חלום הוליוודי הופך למציאות (SKY NEWS)

וובר מדגישה כי הרכב המעופף מסוגל בנוסף גם לנחות או להמריא מכל נמל תעופה. לדבריה, מלבד הנהג ישנו מקום לנוסע אחד נוסף כשהרכב יכול להגיע למהירות של 200 קילומטרים לשעה באוויר ול-160 קילומטרים על הקרקע, אך הוא לא מתאים לטיסות ארוכות ולא מתרומם לגובה רב. 

 על פי הפרסומים, ה AeroMobil יכול לנוע באוויר למרחק של 100-200 קילומטרים. במסגרת הפסטיבל, מחפשים כעת בחברה הסלובקית הון לייצור המוני של המכונית החדשנית.