בכירים בקוריאה הצפונית הוצאו להורג כי ראו אופרת סבון מהדרום

בהוראת המנהיג קים ג'ונג און חוסלו עשרה בכירי ממשל אחרי שנתפסו צופים באופרת סבון טלוויזיונית מדרום קוריאה - כך דיווחו שירותי המודיעין בסיאול. בשבוע שעבר הוצאו שישה בכירים נוספים להורג, כחלק ממאבקו של המנהיג בהשפעה המערבית

אפס סולבנות לתרבות מערבית (AP)

הפשע ששווה עונש מוות - צפייה בטלוויזיה: עשרה חברים בכירים בממשל הצפון קוריאני הוצאו להורג אחרי שנתפסו צופים באופרת סבון דרום קוריאנית. על פי הדיווחים בסוכנות הידיעות הקוריאנית, שהתבססו על גורמים בשירות המודיעין בסיאול, הבכירים הוצאו להורג בהוראתו של הדיקטטור קים ג'ונג און.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבכירים הוצאו להורג על ידי כיתת יורים, לאחר שצפו באופרת הסבון הדרום קוריאנית "שוחד ורדיפת נשים". ה"דיילי טלגרף" הבריטי דיווח שהעתקים לא חוקיים של תכניות טלוויזיה סיניות או דרום קוריאניות מאוד נפוצות במדינה שנחשבת למסוגרת ולמבודדת בעולם.

עלייה מדאיגה במספר ההוצאות להורג

מנהיגי קוריאה הצפונית הקודמים, קים ג'ונג איל ומייסד המדינה קים איל סונג, הגנו על האוכלוסייה בדבקות מפני השפעות התרבות המערבית המודרנית. על פי הדיווחים, המנהיג הנוכחי קים ג'ונג און מנסה להמשיך במדיניות הבידוד, אך במקרים רבים נכשל. ההוצאה להורג של הבכירים אמורה להדגיש את המאבק שלו נגד התרבות המערבית.

בשבוע שעבר דווח שעוד שישה בכירים, בהם מי שהיה שר התקשורת, מפקד חיל האוויר ושר הספורט הצפון קוריאני, הוצאו להורג. בארגון זכויות האדם של האו"ם פנו השבוע למנהיג הצפון קוריאני בדרישה ליותר פתיחות ובלימת ההוצאות להורג.