רשת ה-WIFI במטוס: "אל קאעידה"

טיסה של חברת התעופה "אמריקן איירליינס" עוכבה, לאחר שאחד מנוסעיה זיהה רשת אלחוטית שכונתה "Al-Quida Free Terror Network". הנוסע דיווח על הממצא המטריד לצוות המטוס, וזה עיכב את הטיסה במשך כשעה בלוס אנג'לס. לבסוף התירה חברת התעופה לטיסה להמשיך בדרכה

הטיסה קורקעה בגלל ה-WIFI. ארכיון (רויטרס)

בהלה פרצה אמש (שני) בטיסה של חברת התעופה "אמריקן איירליינס" שיצאה מלוס אנג'לס ללונדון, לאחר שאחד מנוסעי הטיסה זיהה ברשימת נקודות האינטרנט האלחוטיות רשת ובה אזכור לארגון הטרור אל קעידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על הממצא המחשיד דיווח אחד מיושבי המטוס, ככל הנראה ישראלי, שניסה להתחבר לרשת אינטרנט אלחוטי זמינה בעזרת מכשיר הטלפון הסלולרי שלו. לאחר שביצע סריקה של כל הרשתות הזמינות הקרובות, הציג המכשיר בין השאר נקודת התחברות בשם "Al-Quida Free Terror Network".

הנוסע המבוהל מיהר להודיע על כך לדיילת, וזו עדכנה את קברניט המטוס ואת שאר חברי צוות הטיסה. לאחר שהדבר הובא לידיעת צוותי הפיקוח והביטחון האוויריים, הונחה המטוס לחנות באזור מרוחק של שדה התעופהLAX  בלוס אנג'לס, שם שהה כשלוש שעות זאת לאחר שהנוסעים קיבלו הוראה לכבות את מכשירים הניידים.

הרשת החשודה, כפי שזוהתה בטלפון הנייד (abc7)

במשך שעה תמימה לא קיבל המטוס אישור המראה, עד שבסופו של דבר החליטו בכירי חברת התעופה כי לא הממצא אינו מהווה עבירה על החוק, ועל כן אין מקום לנקוט בהליכים נוספים.