הצעיר שהתנגש בראש ממשלת בריטניה: "פגעתי בקמרון בטעות, לא שמתי לב"

דין פארלי, בן 28 מבריטניה, יצא לריצה קלה לעבר מכון הכושר - ונקלע לתקרית ביטחונית עם ראש הממשלה. לאחר ששוחרר ממעצרו, הבהיר פארלי כי ההתנגשות לא הייתה מכוונת: "אף אחד לא ידע אפילו שקמרון בלידס, הוא אמור להיות מאובטח יותר"

פארלי, זמן קצר לאחר מעצרו (sky news)

מחדל האבטחה הבריטי - גרסת החשוד: ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, חווה היום (שני) התנגשות עם צעיר בריטי ברחובות לידס, למרות האבטחה הקפדנית שאמורה להיות סביבו. במשך שעות רבות נפוצו שמועות על זהות החשוד, שמצידו הבהיר כי מדובר בהיתקלות מקרית וציין כי לא התכוון לפגוע בראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"זה היה רחוק מאוד ממתכוון - רצתי מהעבודה למכון הכושר כמו בכל צהריים. שמתי אוזניות, ורצתי עם העיניים למטה - לא שמתי לב", סיפר דין פארלי בן ה-28 בריאיון לרשת SKY. הצעיר, שכבר לא הגיע לאימון היומי שלו, הוסיף כי "זה היה ביקור סודי, אף אחד לא ידע אפילו שקמרון בלידס - אם הייתי מפגין או סורר, איך הייתי אמור לדעת שזה הוא?"

פארלי, שנעצר מיד לאחר התקרית, הודה לבוס שלו שסיפק לו אליבי ואימת את הפרטים שמסר למשטרה- ואף שחרר אותו לשארית היום בעקבות המעצר. זמן קצר לאחר שחרורו, פגש פארלי את הוריו וסיפר להם על התקרית, בזמן שתמונתו הופצה בתקשורת וברשתות החברתיות. "כתבתי בפייסבוק ש'מסתבר שתקפתי את קמרון, אם אתם קוראים להתחככות קלה תקיפה או פגיעה'", הוסיף פארלי.

הצעיר לא הסתפק בהוקרת תודה, אלא גם העביר ביקורת על שירותי האבטחה הבריטיים בעקבות הניסיון האישי שרכש: "זה אמור להיות האיש הכי חזק במדינה או בעולם, ואני עברתי ישר דרך האבטחה בלי לדעת מי הוא ובלי בעיה. הוא צריך להיות מוגן יותר - זה היה יכול להיות מישהו אחר".

קמרון, שיצא בשעות הצהריים ממסיבת עיתונאים בבית העירייה של לידס, נתקל בצעיר. ראש הממשלה הבריטי לא נפגע ואף לא נפל והצליח לבלום את פארלי, אך בסרטון הווידאו שתיעד את האירוע, ניתן לראות כי קמרון בהחלט נבהל. אחרי ההיתקלות, אנשי הביטחון מיהרו לפנות את ראש הממשלה לרכבו ופארלי. 

במשטרת מערב יורקשייר דיווחו כי החשוד שוחרר לאחר חקירה קצרה: "לא היו לו כוונות זדון , הוא פשוט היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון", נכתב בהודעת המשטרה. אחרי האירוע, ראש צוות ההגנה על קמרון, דרק היגס אמר ל-BBC: "לא נשקפה לראש הממשלה שום סכנה. אחרי שעצרנו את האיש, בדקנו את הרקע שלו ושיחררנו אותו לדרכו". קמרון הגיע ללידס כדי להכריז על שדרוג רשת הרכבות לצפון האי הבריטי.