חשש בניו יורק: בן 5 לקה באבולה

ילד שחזר ממערב אפריקה אושפז בבידוד לאחר שחום גופו עלה ורופאים בחדר המיון חששו שהוא לקה במגיפה שהרגה כמעט 5,000 בני אדם. תושב ניו יורק אחר לקה בוודאות באבולה, והוא מאושפז בבידוד באותו בית חולים

החשש מפני האבולה חוצה גבולות. ארכיון (AP)

בהלת האבולה: ילד בן חמש אושפז היום (שני) בבית חולים בניו יורק מחשש שלקה באבולה. הילד, שחזר לעיר לאחר שביקר בגינאה שבמערב אפריקה, אושפז לאחר שהגיע לחדר המיון עם תסמיני המחלה - כך לדברי הנהלת המוסד הרפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הילד נלקח לבית החולים בלוויו שבעיר אמש על ידי צוות אמבולנס שלבש ציוד מיגון מלא והוא הוכנס לבידוד מרגע שנכנס לבית החולים. נציבת בריאות הציבור של ניו יורק, מאקי באסט, אמרה לרשת MSNBC כי הבדיקות שיראו האם הילד אכן לקה באבולה יגיעו הערב שעון ניו יורק, כלומר בשעות הבוקר המוקדמות על פי שעון ישראל.

המשפחה חזרה מביקור של מספר ימים בגיניאה, המדינה במערב אפריקה שם החלה ההתפרצות הנוכחית והקשה ביותר של המגיפה עד כה, שגבתה את חייהם של 4,900 בני אדם. הנציבה סירבה לפרט את הסימפטומים מהם סובל הילד, בטענה כי זה פוגע בצנעת הפרט שלו.

ראש העיר ניו יורק ביל דה-בלסיו אמר במסיבת עיתונאים שערך בבית העירייה כי הילד לא הראה סימני מחלה כלשהם עם חזרתו לארה"ב, אבל המשך עלה חום גופו והוריו החליטו לקחת אותו לבית החולים. אימו נמצאת איתו בבית החולים והיא לא מראה סימני מחלה כלשהו.

שירותי הבריאות האמריקניים נמצאים במתח רב מחשש להתפרצות אבולה גם בארה"ב. רק בשבוע האחרון הוגבלו נוסעים שמגיעים ממקומות נגועים באבולה לנחות בחמישה נמלי תעופה בלבד, חמישה נמלים שצוידו ונערכו להתמודד עם אפשרות של הגעת חולי אבולה. אדם אחד מת מאבולה על אדמת ארה"ב, במדינת ג'ורג'יה. תושב ניו יורק אחד כבר לקה באבולה, הוא מאושפז באותו בית חולים ומצבו מוגדר יציב.