ברזיל: 11 בני משפחה אכלו אבו נפחא – ואושפזו במצב אנוש

משפחה מריו דה ז'נרו מאושפזת בימים אלה בבית החולים במצב קריטי, לאחר שסעדו בארוחת ערב בה הוגש דג אבו נפחא. בני המשפחה לא היו מודעים כי מדובר בדג הרעיל, המכיל פי 1,200 יותר רעלנים מציאניד

רעיל פי 1,200 מציאניד (רויטרס)

משפחה בת 11 נפשות מברזיל, נלחמת כעת על חייה, לאחר שסעדה בשבוע שעבר בארוחת ערב בה הוגש דג מסוג אבו נפחא - אחד מהיצורים הימיים הקטלניים ביותר בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משפחת סוזה, המתגוררת בריו דה ז'נרו, קיבלה את הדג מחברם הדייג, לאחר שנלכד ברשתו. בני המשפחה טיגנו את דג האבו נפחא והגישו אותו לשולחן, ככל הנראה מבלי לדעת כי הוא מכיל עד פי 1,200 רעלים הקטלניים יותר מציאניד.

שניות ספורות לאחר תחילת הארוחה, החלו בני המשפחה להקיא ולאחר מכן אף איבדו תחושה בפניהם, ברגליהם ובידיהם. מומחים מעריכים כי טיפה אחת מהרעלן של דג האבו נפחא עלולה להרוג אדם בתוך 24 שעות.

"לא היו מודעים למה שהם אכלו"

מרבית הקורבנות, ביניהם ארבעה ילדים בגילאי שלוש עד חמש, הפכו למשותקים לחלוטין, עד שלא הצליחו להיכנס למכונית שהבהילה אותם לבית החולים.

כריסטיאן סוזה, שבעלה נמנה מבין החולים, סיפרה כי לפני התקרית התקשרה למשפחתה המורחבת, המתגוררת סמוך לביתה, והזמינה אותם לארוחה חגיגית. "הדגים נראו כל כך טעימים, מה שגרם לנו להזמין את כל המשפחה", אמרה האישה. "בעלי היה הראשון שטען כי הוא לא מרגיש את הלשון שלו, ואז את פניו, ולאחר מכן את ידיו. אז אחת מרגליו שותקה והוא לא היה מסוגל לעמוד עוד. זה היה מפחיד מאוד".

סבתם של בני המשפחה טענה לאחר המקרה כי הם לא היו מודעים לעובדה כי מדובר בדג הרעיל. "לא היה לנו מושג כי מדובר באבו נפחא", ציינה הסבתא. "כולם במצב אנוש. אנחנו מתפללים לנס".