מחדל בבריטניה: צעיר התנגש בקמרון. צפו

ראש הממשלה יצא ממסיבת עיתונאים בלידס. בדרך לרכב השרד שלו, רץ לעברו צעיר אלמוני והתנגש בו חזיתית. אנשי הבטחון הצליחו להגיב. כך זה נראה

לראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, יש סיבה טובה לדאוג. אבל היום (שני) היו אלו לא רק היחסים עם האיחוד האירופי או איום הטרור האסלאמי, אלא אנשי הביטחון שלו שאמורים להגן עליו. מתברר כי כמה מהם "נרדמו בשמירה". קמרון, שיצא ממסיבת עיתונאים בבית העירייה של לידס, נתקל ונדחף על ידי צעיר שפשוט רץ לכיוונו כשבידו חפץ לא ברור בידו - מבלי שאיש עוצר בעדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה הבריטי לא נפגע ואף לא נפל והצליח לבלום את האיש, אך בסרטון הווידאו שתיעד את האירוע, ניתן לראות כי קמרון בהחלט נבהל. אחרי ההתקלות , אנשי הביטחון מיהרו לפנות את ראש הממשלה לרכבו והצעיר נעצר. במשטרת מערב יורקשייר דיווחו שהצעיר, גבר מקומי בן 28, נחקר ושוחרר. "לא היו לא כוונות זדון , הוא פשוט היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון" נכתב בהודעת המשטרה.

אחרי האירוע, ראש צוות ההגנה על קמרון, דרק היגס אמר לBBC: "לא נשקפה לראש הממשלה שום סכנה. אחרי שעצרנו את האיש, בדקנו את הרקע שלו ושיחררנו אותו לדרכו". קמרון הגיע ללידס כדי להכריז על שדרוג רשת הרכבות לצפון האי הבריטי. פרשן רשת SKY הביע טען שהאיש לא נתקל בטעות בראש הממשלה, והצביע על כך שהוידאו מראה בבירור שהצעיר רץ בכוונה לכיוון ראש הממשלה עם נייר בידו.