בהונגריה מחו: לא נסכים לשלם מס על שימוש באינטרנט

ממשלת הונגריה מתכוונת להטיל מס חדש וראשון מסוגו בעולם על עשרות מיליוני האזרחים של המדינה, במסגרתו הגולשים ישלמו על כל ג'יגה בייט מידע שהם צורכים מהרשת. אלא שכוונת הממשלה נתקלה במחאה של אלפי אזרחים זועמים שהפגינו ברחובות בודפשט, ניפצו את חלונות מטה מפלגת השלטון - והציבו אולטימטום לממשלה

הונגריה תהפוך למדינה הראשונה בעולם בה מוטל מס על שימוש באינטרנט? אלפי הונגרים מחו אמש (ראשון) מול משרד האוצר בבירה בודפשט על כוונת הממשלה להטיל את המס הראשון בעולם על שימוש ברשת האינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלפי המוחים זעמו על כך שלא רק שייאלצו לשלם מס בסך 150 פורינט (60 סנט אמריקאי) עבור כל ג'יגה בייט של מידע אינטרנטי שהם צורכים, אלא גם על כך שהחוק החדש שמקדמת הממשלה בראשותו של ויקטור אורבן, יוביל לטענתם לפגיעה בזכויות דמוקרטיות בסיסיות ובחופש המידע.

מתנגדי המהלך שהתקבצו בבירה ההונגרית כשהם נושאים שלטי מחאה ומניפים סמארטפונים באוויר, קראו לפעולות מחאה נגד החוק. קבוצת ההתנגדות למהלך שהוקמה בפייסבוק כבר צברה למעלה מ-200 אלף תומכים.

"זה דבר שאנחנו לא יכולים להרשות שיקרה במאה ה-21, זה ייקח את הונגריה צעד אחורה משאר אירופה ומיתר העולם ויפגע ביכולת של השכבות החלשות להתחבר לרשת האינטרנט", נימקו המוחים שלא הסתפקו רק בהנפת שלטים ומכשירי טלפון.

אחדים מהם אף השליכו חלקי מחשב לעבר משרדי מטה מפלגת פידש, מפלגת השלטון בהונגריה, וגם שברו חלונות. המפגינים הציבו לממשלה אולטימטום של 48 שעות לחזור בה מכוונתה להטיל את המס על השימוש באינטרנט - אחרת המחאה תחריף, איימו.