צפו: סגן נשיא גוגל צונח מהחלל ושובר שיא

אחד מבכירי ענקית הטכנולוגיה עלה אתמול לשמיים עד לגובה של למעלה מ-42 אלף מטרים ותוך שניות צנח מטה. אלן יוסטוס שבר את שיא העולם המדהים של הפעלולן האוסטרי – ושבר על הדרך את מחסום הקול. "הוא אמר שהנוף היה מדהים", סיפרו עמיתיו

בימים כתיקונם, אלן יוסטוס מבלה את מרבית שעותיו מאחורי המחשב בתור סגן נשיא ענקית הטכנולוגיה גוגל. אתמול הוא עזב את המשרד, פשט את החליפה ושבר את שיאו של פליקס באומגרטנר כשצנח אל הקרקע מגובה שיא - אי שם מגבול האטמוספירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יוסטוס עלה השמימה באמצעות כדור פורח משוכלל לגובה של 41,420 מטרים כשהוא לבוש בחליפת חלל שנועדה לשמור על גופו ולספק לו חמצן. כשהגיע לשיא הגובה לחץ על הכפתור ששחרר אותו מטה.

רגע לפני (AP)

הנפילה החופשית נמשכה ארבע דקות וחצי, עד שלקול צהלות הצוות שעקב מקרוב נפתח המצנח שלגופו והוא נחת בשלום במרחק של 70 קילומטרים מנקודת השיגור. הצניחה של יוסטוס הייתה כל כך מהירה, שבשלב מסוים אף שבר את מחסום הקול. "הוא אמר שהנוף היה מדהים, שהוא היה מאושר", סיפר אחד ממארגני המאורע.

הצניחה ההיסטורית (רויטרס)

הקפיצה על-הקולית הזו היא חלק מפרויקט של חברה מסחרית המפתחת בשנים האחרונות חליפת חלל שנועדה לאפשר לאנשים רגילים לחלוטין ובעלי אמצעים לסייר כ-20 קילומטרים מחוץ לשטח כדור הארץ. יוסטוס השתתף בפרויקט שלקח שלוש שנים של תכנון אינטנסיבי והכנה.

שיא הצניחה הקודם והמאוד מתוקשר נקבע בחודש אוקטובר 2012 על ידי הפעלולן הנועז פליקס באומגרטנר. אז הוא עשה זאת בשידור ישיר באירוע שמומן על ידי חברת רד-בול, כשקפץ מגובה של 39 אלף מטרים "בלבד". כעת נראה שהמירוץ אחר השיא הבא מתחיל מחדש.