לא חושש: אובמה והאחות שהחלימה מאבולה

חיבוק אחד שווה אלף מילים: הנשיא אובמה נפגש בבית הלבן עם האחות שהחלימה מאבולה והעניק לה חיבוק חם ומרגש. "זה מסר לכך שיש לנו את התשתית הרפואית הטובה בעולם", אמר דובר הבית הלבן

רגע מרגש בבית הלבן, אמש (רויטרס)

הממשל האמריקני מנסה בימים האחרונים להרגיע את הציבור מפני החשש שנגיף האבולה עלול להתפשט ברחבי ארה"ב. אמש (שישי) הצטרף למסרים שיוצאים מוושינגטון גם הנשיא האמריקני ברק אובמה, שנפגש עם האחות שנדבקה וכבר החלימה מהנגיף והעניק לה חיבוק חם ומרגש במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נינה פאם בת ה-26 נדבקה בנגיף הקטלני בשעה שטיפלה באזרח אמריקני בבית החולים בדאלאס. היא הועברה לבידוד, קיבלה טיפול מסור ובימים האחרונים התבשרה כי החלימה לחלוטין. "היא נבדקה חמש פעמים על מנת לוודא זאת והוכח כי היא יכולה לחזור הביתה בשלום", אמר דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט לאחר המפגש.

פאם נפגשה עם הנשיא האמריקני בחדר הסגלגל שבבית הלבן וסיפרה לו על הימים הארוכים והמתוחים שעברו עליה. הנשיא האמריקני שהאזין בקשב רב החליט בסוף דבריה להעניק לה את החיבוק המתוקשר, בין היתר על מנת להעביר את המסר כי הממשל בשליטה. "זו תזכורת לכך שיש לנו את התשתית הרפואית הטובה בעולם", הוסיף דוברו של הנשיא.

המפגש בין אובמה לפאם התרחש על רקע הדיווחים על כך שלראשונה הגיע הנגיף בקטלני גם למנהטן, על ידי אדם שחזר ממערב אפריקה. "לנשיא לא יהיה כל חשש לנסוע ברכבת התחתית בניו יורק או לצאת לטיול בהיי-ליין", הדגיש ארנסט על מנת להפיג את החששות. "הוא אפילו היה שמח לשחק בכמה סיבובים של באולינג בברוקלין אם הוא היה יכול".