הרגעים הקשים שאחרי התאונה בנפאל

צוות הטלוויזיה הנפאלית שהגיע לאוטובוס יחד עם כוחות ההצלה הצליחה לתעד את מאמצי החילוץ, תיעד את תמונות ההרס וציוד המטיילים שהתפזר בסמוך לו. "ישבתי קרוב לצד האוטובוס לכן הצלחתי לקפוץ במהירות לכביש", סיפר נפאלי ששרד. כך זה נראה

הדקות הראשונות אחרי התאונה: בתמונות ראשונות ששודרו בטלוויזיה הנפאלית נראה האוטובוס ההרוס במורד ההר, במרחק של מאה וחמישים מטרים מהכביש. כמה עשרות שוטרים פועלים בסמוך לאוטובוס מנסים להזיז את כלי הרכב ממקומו בכדי להגיע לפצועים ולהרוגים, בהם גם שתי מטיילות ישראליות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האוטובוס שנטה על צדו ספג פגיעה קשה למדי, בסביבתו התפזרו חפצים רבים שנזרקו במהלך הנפילה, בהם נעליים, שקיות מזון ותיקי מטיילים. "זה היה נראה כאילו אנחנו בעיקול בכביש, אבל פתאום משהו קרה, אנשים הצחילו לצרוח כשה אוטובוס החל להתדרדר", סיפרה אם שהצליחה לשרוד את הנפילה כשלצדה בנה הפצוע והמבוהל.

מסביב לאוטובוס התקבצו תושבי מחוז נוואקוט, שמסייעים וצופים באנשי החילוץ, חיילים ושוטרים שפועלים בתנאי השטח הקשים שבמדרון התלול. "האוטובוס הגיע לקצה הכביש, שמעתי רעש מוזר, ישבתי קרוב לצד האוטובוס לכן הצלחתי לקפוץ במהירות לכביש", סיפר פצוע נפאלי שהצליח לקפוץ מהאוטובוס רגע לפני שהתדרדר. 

פעולות החילוץ סמוך לאוטובוס (AP)

"בשל עונת החגים, האוטובוס היה עמוס ביותר אנשים מהמספר שהיה אמור להכיל", הסביר מפקד כוחות החילוץ. לצד תיקי המטיילים שהונחו בשורה, שידרה הטלוויזיה הנפאלית תמונות מזעזעות מזירת האסון. במסגרת השידורים דווח כי תנאי כביש הקשים הם הגורם לתאונה, וכי תאונות רבות נגרמו בעבר באזור.

"נפלנו לתהום, היו המון צרחות"

מיכל אלרואי שנפצעה בתאונת האוטובוס שהתרחשה כ-75 ק"מ צפונית מערבית לקטמנדו, סיפרה לחדשות 2 על הרגעי האיימה שבמהלכם מצאו את מותן גם שתי תיירות ישראליות. "באחד הסיבובים האוטובוס איבד שיווי משקל, נפלנו לתהום, בין חמישים למאה מטרים נפילה, היו המון צרחות". 

פינוי הפצועים, נפאל (AP)

האוטובוס ההרוס בנפאל

המטיילת, שעלתה עם חברתה עינב אטיאס לאוטובוס המקומי בקטמנדו, העידה כי מספר רב מאוד של אנשים עלו על הרכב. "הם העמיסו המון אנשים, אנחנו ישבנו על מושבים, אבל במסדרון עמדו המון אנשים, גם על הגג, זו דרך מאוד הררית מפותלת ומסוכנת".

המשטרה בנפאל מסרה שעל האוטובוס, ששייך לחברה נפאלית, היו קרוב ל-100 נוסעים שעשו את דרכם בכביש צר במחוז בלקוט. "עד עכשיו חולצו 52 פצועים, חלקם הובאו לבית החולים בבירה קטמנדו, ואחרים פונו לבית החולים של חבל נוואקוט לקבלת טיפול", דיווח סגן מפקד כוח המשטרה באזור קטמנדו, ארון פאודל. קושהארי ניראולה בכיר משטרה נוסף אמר כי הגורם לתאונה הוא הכביש המשובש.