בשנה הבאה: חיסון המוני נגד אבולה

ארגון הבריאות העולמי מדווח שעד אמצע השנה הבאה יובאו למערב אפריקה מאות אלפי מנות חיסון לאבולה בניסיון למנוע את המגיפה. "החיסונים הם לא כדור קסם, אבל כשיהיו מוכנים, הם יהוו חלק חשוב במאבק לבלימת המגיפה", אמרה בכירה בארגון הבריאות שאישרה כי מאלי הפכה למדינה השישית במערב אפריקה שבה מכה המגיפה

נגיף האבולה, מתפרץ גם במאלי (רויטרס)

ארגון הבריאות העולמי טוען היום שהפעולות לפיתוח והפצת החיסון נגד האבולה הואצו, ועל פי הודעה שפרסם הארגון מאות אלפי מנות חיסון יהיו מוכנות לשימוש במערב אפריקה כבר במחצית הראשונה של שנת 2015. הארגון אישר את הפרסומים לפיהם שני חיסונים כבר עוברים ניסויים במרפאות שמטפלות בחולים, חמישה חיסונים ניסויים נוספים יגיעו למרפאות בחודשים הקרובים - והתקווה היא שהמגיפה תמוגר בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני החיסונים שכבר הגיעו למרפאות לבחינה הם החיסונים של חברות GlaxoSmithKline הבריטית ושל NewLink Genetics האמריקנית. "במהלך החצי הראשון של שנת 2015, יהיו ברשותנו כמה מאות אלפי מנות חיסון" אמרה סגנית מנהלת ארגון הבריאות העולמי, מארי פאול קייני, בתדרוך לעיתונאים אחרי פגישת מומחים, רגולטורים ונציגים של מקורות מימון מרחבי העולם בנושא האבולה.

מתמגנים נגד האבולה, החודש (AP)

מדינה מערב אפריקנית נוספת תחת איום הנגיף

אמש הארגון הודיע שמאלי, מדינה מוכת עוני ומדבור במערב אפריקה, הצטרפה לחמשת המדינות במערב אפריקה שמוגדרות מוכות אבולה. כמה עשרות אחיות וחולים הוכנסו לבידוד במדינה. עד עכשיו נספרו בערך 4,900 קורבנות למחלה, רובם בליבריה, סיירה לאון וגאנה. "החיסונים הם לא כדור קסם, אבל כשיהיו מוכנים, הם יהוו חלק חשוב במאבק לבלימת המגיפה" אמרה קייני.

הבכירה מארגון הבריאות דיווחה שהמומחים עורכים ניסויים ובחינות של החיסונים בשלוש המדינות שספגו את המכה החמורה ביותר, עיקר המאמצים מופנים כרגע לליבריה. היא טענה שהבנק העולמי וארגון הצדקה הרפואי הבינלאומי מממנים את המהלך במערב אפריקה. "הם (המממנים) הסבירו לנו שכסף, הוא לא הבעיה כרגע" אמרה קייני.