ישראלית שנפצעה משחזרת את האסון: "נפלנו לתהום ושמענו צרחות, אנשים נפלו מהגג"

מיכל אלרואי שהייתה על האוטובוס המקומי שהתהפך בנפאל, מגוללת בשיחה עם חדשות 2 את הרגעים הקשים, כשהבינה שכלי הרכב מאבד שיווי משקל. "הם העמיסו המון אנשים – חלק היו על הגג וחלק עמדו", היא סיפרה לחדשות 2. "יש לנו כמה מכות יבשות, אבל אנחנו בסדר". 2 ישראליות נהרגו באירוע הקשה

"באחד הסיבובים האוטובוס איבד שיווי משקל, נפלנו לתהום, בין חמישים למאה מטרים נפילה, היו המון צרחות". כך סיפרה לחדשות 2 מיכל אלרואי, מטיילת ישראלית שנפצעה בהידרדרות האוטובוס בדרך לעמק לנגטנג שבנפאל, 75 ק"מ צפונית-מערבית לקטמנדו. באירוע נהרגו שתי ישראליות, וארבעה ישראלים נפצעו קל-בינוני. אחד מהם הוגדר תחילה נעדר, אך נמצא בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטיילת, שעלתה עם חברתה עינב אטיאס לאוטובוס המקומי בקטמנדו, העידה כי מספר רב מאוד של אנשים עלו על הרכב. "הם העמיסו המון אנשים, אנחנו ישבנו על מושבים, אבל במסדרון עמדו המון אנשים, גם על הגג, זו דרך מאוד הררית מפותלת ומסוכנת".

זירת התאונה (sajhasabal.com)

"נפלנו לתהום, בין חמישים למאה מטרים נפילה", היא המשיכה. "תוך כמה דקות הגיעו מקומיים ועזרו לנו לעלות לכביש, זה היה קשה, אבל הצלחנו, עכשיו אנחנו בסדר תודה לאל, היו איתנו עוד ישראלים באוטובוס, אנחנו לא יודעים מה מצבם. שמענו צרחות ואנשים נופלים מהגג, הבנתי שאנחנו לא בדיוק על הכביש, האוטובוס התהפך". היא וחברתה קיבלו בעיקר מכות יבשות, וכבר עדכנו את המשפחות על מנת שלא ידאגו. כעת הן מאושפזות בבית חולים.

מפת האזור (חדשות 2)

עשרות בני אדם נפצעו

שליחי חב"ד בנפאל חזקי וחני ליפשיץ הוזעקו למקום האירוע עם היוודע התאונה הקשה, בה נהרגו 14 בני אדם ועוד עשרות נפצעו. שגריר ישראל בקטמנדו, ירון מאיר, כבר ביקר את הפצועים בבית החולים בקטמנדו. כמו כן, מתחילת האירוע השגריר נמצא בקשר הדוק עם הרשויות הרלוונטיות ע"מ לסייע לישראלים. השגריר, יחד עם המחלקה לישראלים בחו"ל של משרד החוץ וחברת הביטוח, החלו בטיפול העברת הארונות של ההרוגות לישראל ובווידוא הטיפול המיטבי לפצועים.

המשטרה בנפאל מסרה שעל האוטובוס, ששייך לחברה נפאלית, היו קרוב ל-100 נוסעים שעשו את דרכם בכביש צר במחוז בלקוט. "עד עכשיו חולצו 52 פצועים, חלקם הובאו לבית החולים בבירה קטמנדו, ואחרים פונו לבית החולים של חבל נוואקוט לקבלת טיפול", דיווח סגן מפקד כוח המשטרה באזור קטמנדו, ארון פאודל. קושהארי ניראולה בכיר משטרה נוסף אמר כי הגורם לתאונה הוא הכביש המשובש.

בהכנת הידיעה השתתף עמית ולדמן