אוטובוס הידרדר לתהום בנפאל, שתי ישראליות נהרגו

אוטובוס שהיה בדרכו מקטמנדו ללנגטנג שבהימלאיה הידרדר לתהום של כ-150 מטרים. לפחות 11 נהרגו, בהם שתי מטיילות ישראליות. בין 52 הפצועים בתאונה גם ארבעה ישראלים, שאחד מהם הוגדר בתחילה כנעדר, ולאחר מכן אותר בבית החולים

זירת האירוע (sajhasabal.com)

שוב אסון: לפחות 11 בני אדם נהרגו ו-52 נפצעו בהתהפכות אוטובוס מקומי לתהום באזור לנגטנג בהרי ההימלאיה שבנפאל. בין ההרוגים בתאונה הקטלנית שתי מטיילות ישראליות. ארבעה תיירים ישראלים נוספים נפצעו בהם מטייל שהוגדר בתחילה כנעדר ואותר לאחר מכן בבית החולים.

טיילתם באזור בעבר? מכירים ישראלים שנמצאים במקום? ספרו לנו ושלחו תמונות ל-Mail@News2.co.il

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחברת הנסיעות "סוויסה" נמסר כי לפחות ארבעה ישראלים רכשו כרטיסים לאוטובוס המדובר. שליח חב"ד לקטמנדו, הרב חזקי ליפשיץ, מסר כי בין ארבעה לשבעה ישראלים היו על כלי הרכב, וכי לבתי החולים פונו מספר פצועים ישראלים בדרגות פציעה שונות. שמותיהם הועברו לשגריר ישראל בנפאל.

חשש לחיי ישראלים (sajhasabal.com)

אזור האסון (חדשות 2)

ישראלי נוסף שנעדר נמצא פצוע (nepalpati.com)

גורמים במשרד החוץ מציינים כי "כל הפרטים נבדקים מול הרשויות בקטמנדו". בעקבות האירוע, הנחה מנכ"ל מד"א אלי בין את הגורמים הרלוונטים בארגון לבדוק ולהיערך במידת הצורך. במד"א עומדים בקשר עם משרד החוץ וגורמים בנפאל ובודקים את הפרטים לגבי נפגעים ישראלים.

ביום שני השבוע מצא צוות החילוץ 669 של חברת הביטוח הראל, בשיתוף פעולה עם הצבא הנפאלי, את גופתה של המטיילת מיכל גילי צ'רקסקי, בת 36 מגבעתיים, שיצאה לטרק ברכס האנאפורנה בנפאל, ועקבותיה נעלמו לאחר מפולת השלגים, בה נלכדו 60 ישראלים.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, יוסי זילברמן, מתן חצרוני ונתן דובלין‎