תיעוד: כך נתפס הפורץ לבית הלבן

חודש לאחר התקרית הקודמת, שוב קפץ צעיר אמריקני מעל גדר האבטחה של הבית הלבן, אך הפעם נעצר על ידי אנשי השירות החשאי כבר על מדשאת המשכן. בתיעוד האירוע נראה האיש נעצר על ידי כלבי השמירה במקום, שהצליחו למנוע ממנו להגיע למעונו של אובמה

כלבי השמירה של הדמוקרטיה: התקרית שהקפיצה הלילה (חמישי) את מאבטחיו של נשיא ארה"ב ברק אובמה הסתיימה במעצרו של גבר לא חמוש שחדר אל מדשאות הבית הלבן - הבוקר מתפרסם התיעוד של רגעי תפיסתו על ידי אנשי השירות החשאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון שהתפרסם נראה הגבר שנכנס אל תוך מתחם מעונו של הנשיא אובמה, כשהוא מנסה להיאבק בכלבי השמירה של השירות החשאי. תוך שניות ספורות הם מצליחים להשתלט עליו. אדסנייה נכנע לבסוף - אך לא לאחר שהכה את אחד הכלבים שנטרלו אותו. כוחות רבים הוזעקו למקום והקיפו אותו כשעמד על מדשאת הבית הלבן. בכל זמן האירוע, במשך כשעה וחצי, הוטל סגר על מתחם הבית הלבן.

החשוד זוהה כדומיניק אדסנייה בן ה-23 ממרילנד. בשירות החשאי אומרים כי הוא קפץ מעל הגדר "אך הכלבים עצרו אותו". שני כלבים נלקחו לטיפול וטרינרי בשל פציעות שספגו במהלך העימות. אדסנייה נלקח למעצר ולאחר מכן הועבר לבית חולים לבדיקה רפואית.

הפורץ נוטרל תוך שניות ספורות (רויטרס)

חדירה שנייה למעון הנשיא בתוך חודש

מדובר בתקרית השנייה בתוך חודש: בספטמבר נכנס חשוד חמוש בסכין לתוך הבית הלבן לאחר שדילג מעל הגדר. בעקות האירוע, וגילויים של מחדלים נוספים בשירות האבטחה של הנשיא, התפטרה מנהלת השירות ג'וליה פירסון.

מפרטי האירוע בחודש שעבר עולה כי לאחר שהחשוד, עומאר גונזלס, קפץ מעל לגדר המקיפה את המתחם, הוא הצליח לגבור על קצין ביטחון ששמר על דלת הכניסה למבנה והגיע עד לחדר המזרחי של הבית הלבן בטרם נעצר. על מנת להגיע לחדר המזרחי יש לצלוח כמחצית מהקומה הראשונה במבנה. במכוניתו של גונזלס נמצאו גם גרזן ולא פחות מ-800 קליעים.

עומאר גונזלס, החשוד בתקרית הקודמת (רויטרס)

מחקירת התקרית החמורה עולה כי אחת מהאזעקות בכניסה למבנה הושתקה לבקשת צוות הבית הלבן וכי השומר בכניסה לא קיבל בזמן התראה על כך שאדם חדר למתחם. לאחר החדירה עצמה הודיע הבית הלבן כי "לנשיא יש ביטחון מלא בשירות החשאי והוא אסיר תודה לצוות שעובד ימים כלילות על מנת להגן עליו, על משפחתו ועל הבית הלבן".