שוב: חשוד התגנב לתוך הבית הלבן

צעיר אמריקני לא חמוש דילג מעל הגדר של מעונו הרשמי של נשיא ארה"ב, ונבלם על ידי כלבי האבטחה. החשוד, שפצע שני כלבים, נכנע לבסוף ונלקח למעצר. זוהי התקרית הביטחונית השנייה בתוך חודש בבית הלבן, בצל הטלטלה בשירות החשאי

הפורץ נוטרל תוך שניות ספורות (רויטרס)

בהלה ביטחונית נוספת בבית הלבן, שעות לאחר הפיגוע בפרלמנט הקנדי: גבר לא חמוש חדר הלילה (חמישי) לתוך מעונו של הנשיא אובמה, אך תוך שניות ספורות נוטרל על ידי כלבי השמירה במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משירות האבטחה של הנשיא נמסר כי החשוד, דומיניק אדסנייה בן ה-23 ממרילנד, קפץ מעל הגדר "אך הכלבים עצרו אותו". כוחות רבים הוזעקו למקום והקיפו את החשוד על מדשאת הבית הלבן, שהוצב בסגר במשך כשעה וחצי.

אדסנייה נכנע לבסוף - אך לא לאחר שהכה את אחד הכלבים שנטרלו אותו. שני כלבים נלקחו לטיפול וטרינרי בשל פציעות שספגו במהלך העימות. החשוד נלקח למעצר ולאחר מכן הועבר לבית חולים לבדיקה רפואית.

עומאר גונזלס, החשוד בתקרית הקודמת (רויטרס)

חדירה שנייה למעון הנשיא בתוך חודש

מדובר בתקרית השנייה בתוך חודש: בספטמבר נכנס חשוד חמוש בסכין לתוך הבית הלבן לאחר שדילג מעל הגדר. בעקות האירוע, וגילויים של מחדלים נוספים בשירות האבטחה של הנשיא, התפטרה מנהלת השירות ג'וליה פירסון.

מפרטי האירוע בחודש שעבר עולה כי לאחר שהחשוד, עומאר גונזלס, קפץ מעל לגדר המקיפה את המתחם, הוא הצליח לגבור על קצין ביטחון ששמר על דלת הכניסה למבנה והגיע עד לחדר המזרחי של הבית הלבן בטרם נעצר. על מנת להגיע לחדר המזרחי יש לצלוח כמחצית מהקומה הראשונה במבנה. במכוניתו של גונזלס נמצאו גם גרזן ולא פחות מ-800 קליעים.

מחקירת התקרית החמורה עולה כי אחת מהאזעקות בכניסה למבנה הושתקה לבקשת צוות הבית הלבן וכי השומר בכניסה לא קיבל בזמן התראה על כך שאדם חדר למתחם. לאחר החדירה עצמה הודיע הבית הלבן כי "לנשיא יש ביטחון מלא בשירות החשאי והוא אסיר תודה לצוות שעובד ימים כלילות על מנת להגן עליו, על משפחתו ועל הבית הלבן".