תיעוד: יריות ובהלה בתוך הפרלמנט הקנדי

בעוד שני חשודים אחרים יורים בקניון ובאנדרטה סמוכה, פרץ חמוש נוסף אל תוך הפרלמנט הקנדי ופתח באש. תיעוד שפרסמה רשת CNN מראה את הרגע בו החל לירות החמוש לכל עבר. בתום מרדף הוא חוסל

אדם חמוש הצליח היום (רביעי) לפרוץ אל תוך הפרלמנט בבירת קנדה אוטווה ופתח באש לכל עבר. בתיעוד שפרסמה רשת CNN, מתוך הבניין, נשמעים קולות הירי ואנשים מבוהלים רצים לכל עבר. היורה שפרץ לפרלמנט חוסל בתום מרדף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות אחר הצהריים התרחש פיגוע משולב בקנדה כשחמושים פתחו באש בשלוש זירות שונות: בגבעת הפרלמנט, סמוך לאנדרטת המלחמה ובקניון בבירה. אחד היורים פרץ ברכב אל תוך הפרלמנט. כתוצאה מהאש באנדרטה נפצע חייל ששמר על המקום. הוא פונה לבית החולים - ושם מת מפצעיו.

בעקבות האירועים, בית הנבחרים ננעל ורשת "סקיי ניוז" הבריטית דיווחה כי ראש הממשלה הקנדי סטיבן הרפר נלקח למקום מבטחים. במקביל, בשל הפיגועים, סגר צבא קנדה את בסיסיו ברחבי המדינה.

"אנשים נטשו את המקום והחלו לרוץ לכל עבר", סיפר כתב באוטווה לרשת SKY שהיה אחד הראשונים שהגיע לפרלמנט בעת הירי. "רצתי למעלה והסתכלתי מסביב שאין אף אחד עם רובה ואז ראיתי איש צעיר, חייל שנורה כמה פעמים והכוחות הקנדיים ביחד עם אזרחים שעמדו מהצד מיהרו להגיש לו עזרה ולבצע בו החייאה". לדבריו, החייל נפצע באורח קשה.

פיגוע משולב בקנדה

ביום שני השבוע עלה חשד לפיגוע אסלאמי על אדמת קנדה: שני חיילים קנדים נדרסו על ידי רכב סמוך למדרחוב בעיר קוויבק, ואתמול נקבע מותו של אחד מהם. הרשויות במדינה העריכו כי לא מדובר בתאונה אלא בפיגוע מכוון מצד ארגון אסלאמי קיצוני.

בקנדה חוששים כי מדובר בפעולת תגמול בעקבות הצטרפות המדינה למערכה נגד דאע"ש, במסגרתה משתתפים שישה מטוסי קרב קנדיים בתקיפות בעירק. נהג הרכב הפוגע נורה ונהרג על ידי המשטרה במרדף לאחר התאונה.