אירן: עצרנו מרגלים סמוך לכור בבושהאר

שר המודיעין האירני הודיע כי שירותי הביטחון בארצו סיכלו תכנית ריגול ומעקב אחר הכור בבושהאר. "מספר סוכנים נעצרו והועברו למשפט", בישר השר, שהדגיש את חשיבותו המכרעת של האזור למדינה "בשל היכולת הגרעינית"

הכור בבושהאר, ארכיון (רויטרס)

סוכלה מזימה זרה לפגוע בכור בבושהאר? שר המודיעין האירני הודיע היום (שלישי) כי שירותי הביטחון של ארצו עצרו "מספר מרגלים" במוז בושהאר בדרום המדינה, במרחק לא רב מתחנת הכוח הגרעינית הראשונה של אירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר, סיד מחמוד עלאווי, בישר כי "תודות ליכולות האיתור של כוחות המודיעין שלנו, שעוקבים אחרי שירותי המודיעין הזרים, נעצרו כמה סוכנים שתכננו לאסוף מודיעין ותצפית". לדבריו, על פי סוכנות הידיעות האירנית FARS, הסוכנים "נשלחו למשפט". לאחר מכן הדגיש השר את חשיבות אזור בושהאר עבור אירן: "למחוז הזה, בשל יכולותיו הכלכליות, הצבאיות והגרעיניות, יש תפקיד מיוחד ברמה הלאומית". 

ארכיון (רויטרס)

גורמים באירן הדגישו בימים האחרונים את חשיבות העמידה בהסכמים עם המערב, במסגרת המאמצים להשגת הסכם גרעיני עם המעצמות עד ל-24 בנובמבר. אתמול בישרה סוכנות הגרעין של האו"ם כי אירן "אכן ביצעה שינויים על מנת לעמוד בדרישות המעצמות" ליישום הסכם הביניים שנחתם לפני שנה.

בחודש שעבר הצהיר בכיר בסוכנות הגרעין האירנית כי המדינה סיכלה "מספר מזימות" של סוכנים זרים ליצור קשר עם מומחי גרעין אירניים. כמו כן, ציין הבכיר, נבלמו מאמצי חבלה בתשתית הגרעין. "אנחנו חייבים להגביר עירנית מפני האויב, שנהיה עוין כלפינו יותר ויותר בכל יום".