חשד: ארגון מוסלמי הרג חייל קנדי

שני חיילים נפגעו מרכב בקוויבק, ואחד מהם מת מפצעיו. המשטרה פתחה במרדף אחד הנהג הפוגע, שנורה ונהרג, ובמדינה מעריכים כעת כי לא מדובר בתאונה אלא בפיגוע אסלאמי קיצוני, שנועד לנקום על הצטרפות קנדה למערכה נגד דאע"ש בעירק

ארכיון (רויטרס)

חשד לפיגוע אסלאמי על אדמת קנדה: שני חיילים קנדים נדרסו אתמול (שני) על ידי רכב סמוך למדרחוב בעיר קוויבק, והיום נקבע מותו של אחד החיילים. הרשויות במדינה מעריכות כי לא מדובר בתאונה אלא בפיגוע מכוון מצד ארגון אסלאמי קיצוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרשויות במדינה עדכנו היום כי אחד החיילים, שפרטיו לא נמסרו, מת מפצעיו בבית החולים. בקנדה חוששים כי מדובר בפעולת תגמול בעקבות הצטרפות המדינה למערכה נגד דאע"ש, במסגרתה משתתפים שישה מטוסי קרב קנדיים בתקיפות בעירק. נהג הרכב הפוגע נורה ונהרג על ידי המשטרה במרדף לאחר התאונה, וכעת נבדק הקשר בין הנהג הפוגע לבין ארגוני טרור מוסלמים.

משרד ראש הממשלה הקנדי הודיע כי הנהג "מוכר לרשויות" והתקבל מידע שהאיש "הפך לקיצוני". כלי תקשורת במדינה דיווחו כי הנהג הוא מרטין קוטרו-רולו, בן 25 מקוויבק.

שכן של הנהג, שסירב להזדהות, אמר כי קוטרו-רולו "יצר קשר עם מוסלמים קיצונים" לפני כשנה, ובעקבות כך נהפך לקיצוני. דובר המשטרה המקומית הדגיש כי האפשרות שהחיילים נפלו קורבן לפיגוע דריסה "היא רק אחת מתוך התיאוריות שנבדקות".