המאבק החדש של מוניקה לווינסקי

המתמחה לשעבר בבית הלבן שבה לתודעה הציבורית: החשבון החדש של לווינסקי ברשת הטוויטר, שנועד להילחם בבריונות ברשת, גרף כבר עשרות אלפי עוקבים ובארה"ב מחכים בשקיקה לנאומה של לווינסקי - שעלול להסעיר שוב את המרוץ לבית הלבן

חוזרת לכותרות. לווינסקי (רויטרס)

מוניקה לווינסקי, שמוכרת לנו כצעירה היהודייה שכמעט וגרמה להדחת הנשיא האמריקני ביל קלינטון, שוב נעה לאור הזרקורים. המתמחה לשעבר בת ה-41 הצטרפה לרשתות החברתיות בקמפיין נגד בריונות ברשת - ושובה לזירה הציבורית עשוי אף להשפיע על הבחירות לבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחת התגית "HereWeGo", המתלמדת שבאה לעבוד בבית הלבן וניהלה רומן עם הנשיא, כותבת ומדברת על ההערות שהופנו נגדה במהלך 13 השנים האחרונות. זו לא הפעם הראשונה שהיא מדברת על הרגשות שלה אחרי הפרשה, אך הצטרפותה לרשת הטוויטר עוררה עניין רבה והיא גרפה למעלה מ-50 אלף עוקבים תוך פחות מיממה.

הילארי קלינטון, אשת הנשיא הנבגדת ומועמדת פוטנציאלית לנשיאות ב-2016, אמרה לאחרונה שמוניקה לווינסקי היא כמו "דמות מצוירת נרקיסיסטית", ולווינסקי לא נותרה אדישה. לווינסקי צפויה לנאום הערב (שלישי) בכינוס של פורבס, לראשונה אחרי שתיקה ארוכה היא תסביר את נקודת המבט שלה וכנראה תחזור ותדגיש את הדברים שאמרה לווניטי פייר לאחרונה: "הוא (קלינטון) וכל העולם המשיכו הלאה, אבל אני לא יכולה".

לוינסקי וקלינטון בשנות ה-90 (רויטרס)

ברשת "פורבס" דיווחו כי במהלך הנאום המתמחה לשעבר "תספק נקודת מבט על מה שקרה לה, על המוני ההטרדות בעידן הדיגיטלי". לווינסקי צייצה בטוויטר"אני מאוד נרגשת לקראת האירוע", ולאחר שקיבלה הודעות רבות פרטיות, ביקשה להודות לתומכיה: "אסירת תודה ומוצפת".

חזרתה של לווינסקי לעין הציבורית מתרחשת במקביל לעליה בהתעניינות הציבורית בהילארי קלינטון, שצפויה להודיע בחודשיים הקרובים על התמודדות לנשיאות ארצות הברית. הילארי אמרה לאחרונה על החזרה של מוניקה "אני המשכתי הלאה", אך חבריה של הילארי יודעים שקמפיין בחירות לנשיאות בהחלט יחזיר את הפרשה ההיא, את השמלה, ואת השקרים שהסעירו את הפוליטיקה האמריקנית - לכותרות.