התמונות חושפות: עבודות שיקום בפרצ'ין

צילומי לוויין חדשים מאזור מתקן הגרעין מעידות על כך שהאירנים עומלים על תיקון הנזקים הרבים שנגרמו, והשבת המתקן לפעילות סדירה. הנזק הרב שנגרם מספק עדות נוספת לעוצמת הפיצוץ, ולחומרת השריפה שפרצה בעקבותיו, בה נהרגו שני בני אדם

המתקן השתקם מהנזק הרב

שבועיים לאחר הפיצוץ המסתורי בפרצ'ין, והשריפה שפרצה לאחריו - תמונות לוויין חדשות מספקות עדויות לכך שהאירנים החלו לשקם את נזקי הפיצוץ העוצמתי במתקן הגרעין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות שפרסם מכון המחקר של דיוויד אולברייט בוושינגטון, נראות משאיות רבות וערימות של פסולת בניין. העובדה כי עבודות השיקום מתפרסות על פני שטח רחב יחסית עשויה להעיד על עוצמת הפיצוץ וההדף שנוצר בעקבותיו.

מניתוח תמונות הלוויין עולה בנוסף כי במרכז הפיצוץ עמדו שני מבנים גדולים שנהרסו לחלוטין. לא פחות משישה מבנים נוספים הנמצאים בסמוך נפגעו גם הם - הוכחה נוספת לעוצמת והיקף הפיצוץ. עוד נראים בתצלומים מספר פתחי בונקרים, שככל הנראה משמשים לאחסנת חומרי נפץ או לצורך ביצוע פיצוצים מבוקרים.

אחת מתמונות הלוויין החדשות

הפיצוץ המסתורי במתקן הגרעין אירע לפני שבועיים בדיוק, אז דיווחה סוכנות הידיעות SANA כי שריפה פרצה ב"יחידה לייצור חומרי נפץ". על פי דיווחים בכלי תקשורת באירן, שני בני אדם נהרגו כתוצאה מהפיצוץ, בהם מומחה גרעין אירני.

במתקן בפרצ'ין מתבצעים ניסויים בהדק ניוטרונים - המרעום שאמור להיות מורכב על פצצת גרעין ולבצע ביקוע גרעיני - אך העובדה כי האירנים אינם מאפשרים לפקחי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית להיכנס למתקן, מעוררת חשד לגבי מה שמתרחש בו.