האסון בנפאל: נמצאה גופת הנעדרת הישראלית

צוות החילוץ של חברת הביטוח הראל וכוחות הצבא הנפאלי איתרו את גופתה של מיכל גילי צ'רקסקי, בת 36 מגבעתיים שנעדרה מאז מפולת השלגים בשבוע שעבר. בכך עלה מניין ההרוגים הישראלים באסון לארבעה. שגרירות ישראל מטפלת בסידורי הטסת הארון ארצה. אחיה: "הלב נשבר במחשבה שלא יכולתי להציל אותה"‎

מיכל גילי צ'רקסקי

סוף עצוב: צוות החילוץ 669 של חברת  הביטוח הראל, בשיתוף פעולה עם הצבא הנפאלי, מצאו היום (שני) את גופתה של המטיילת מיכל גילי צ'רקסקי, בת 36 מגבעתיים, שיצאה לטרק ברכס האנאפורנה בנפאל, לפני כשבוע, ועקבותיה נעלמו לאחר מפולת השלגים. משרד החוץ אישר את הדברים והודעה נמסרה למשפחתה. צוות השגרירות בקטמנדו מטפל בסידורי העברת הארון לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנורא מכל הגיע", אמר ליאור קורן, אחיה של מיכל עם היוודע דבר מותה. "אחותי האהובה מיכל בחרה לעזוב את העולם במרומי ההר, קרוב לשמיים. הלב נשבר מהמחשבה שלא יכולתי להציל אותה, צעירה ואהובה כל כך".

"זה היה מאמץ משותף של הצבא ושלנו, הם חיפשו אותה מלמטה ואנחנו מלמעלה", סיפר יוחאי ליליאור מצוות החילוץ של הראל בעודו על המסוק. "אני חושב שגם הגיבור ביותר לא היה מתמודד בתנאים האלה, במשך ימים ארוכים בטמפרטורות כאלה ובחוסר חמצן. הסיכוי למצוא אותה בחיים היה נמוך".

חילוץ באנאפורנה. ארכיון (AP)

"הבוקר התבשרנו על מציאת גופתה של מיכל היקרה", סיפרה לחדשות 2 online חני ליפשיץ, שליחת בית חב"ד בנפאל, ששוחחה עם מיכל טרם יציאתה אל המסלול ממנו לא שבה. "עד עתה עוד היתה לנו תקווה גדולה למצוא אותה בין החיים. יחד עם זאת, ישנה תחושת הקלה על שמיכל תגיע כמה שיותר מהר למנוחת עולמים בקבר ישראל. אנחנו כאן בבית חב"ד עוטפים ומחבקים את המשפחה האבלה. זכינו להיות עם מיכל בימיה האחרונים בהם ראינו אותה שמחה ומאושרת בטיול הגדול . נזכור אותה כך תמיד".

ביום שבת סיפרה ליפשיץ על שיחתה האחרונה עם מיכל, בה אמרה לה כי יצאה אל המסלול בעקבות חברה, נועם חבלין ז"ל, שמצא את מותו על ההרי ההימלאיה במפולת שלגים לפני 13 שנה. "'הטיול הזה הוא סגירת מעגל עבורי חני', היא סיפרה לי, 'לפני 13 שנים איבדתי את ידידי נועם חבלין בהרי נפאל", שחזרה ליפשיץ את השיחה.

"'עכשיו אני כאן', אמרה לי מיכל בדמעות 'בשבילו', היא הוסיפה והניחה את ראשה על כתפי. ליטפתי את שערה והבטחתי לה שנועם רואה אותה כעת מלמעלה, מביט בה מפסגת השמיים ומחייך, שמח על שהיא ממשיכה בחיים, שמח על שהיא מטיילת".

הרכס בו מצאה מיכל את מותה (AP)

מיכל טסה אל נפאל לאחר שזכתה בכרטיס מתנה מחברת אל-על. היא יצאה אל הטרק ברכס האנאפורנה ואיבדה את דרכה בסופת השלגים, ביחד עם הקבוצה עליה נמנו שלושת ההרוגים: נדב שוהם, תמר אריאל ואגם לוריא ז"ל.

בשעה 14:00 בצהריים, בעוד הסופה בעיצומה, היא החליטה לרדת למטה ולנסות להימלט ממזג האוויר הקשה. אלא שבשלב מסוים הפורטר, הסבל הנפאלי שלה עזב אותה והפקיר אותה לגורלה.