שליח חדשות 2 עם המחלצים הישראלים בלב ההימלאיה

בלב ההרים המושלגים של רכס האנאפורנה, בגובה של אלפי מטרים, נמשכים הניסיונות לאתר את מיכל גילי צ'רקסקי, המטיילת הישראלית שעקבותיה אבדו לפני כשבוע. הסיכויים לאתר בשטח ניצולים ממפולת השלגים הולכים ופוחתים, אך הצוות הישראלי ממשיך לנסות ולאתר ממצאים שירמזו על מקום הימצאה

אחרי ששבעת הפצועים הישראלים עזבו את נפאל וכל המטיילים שנתקעו על ההרים המושלגים כבר פונו, נותר להשלים רק עוד דבר אחד - למצוא את הנעדרת מיכל גילי צ'רקסקי ולהשיב אותה לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המסוק הזה ייקח אותנו לאזור שבו למעשה הייתה הסופה וננסה להגיע לאזור הגובה ביותר של מעבר ההרים", סיפר יוחאי ליליאור, מפקד צוות החילוץ של חברת הביטוח "הראל 669", שהגיע לנפאל בניסיון לאתר את מיכל.

אתמול יצא צוות החילוץ יחד עם קבוצה של אנשי מקצוע מקומיים על מנת לתור את השטח בו אירעה מפולת השלגים. הם צעדו במסלול המשוער שבו עברה הנעדרת, וחיפשו בשלג הקפוא רמז למקום הימצאה.

בסבב החיפושים הבא יחזור צוות החילוץ פעם נוספת לטורונג לה פה - הנקודה הגבוהה ביותר בטרק הדמים הזה - בעקבות מידע שהתקבל מבחור מקומי על חפצים שנמצאו בשטח, ואשר עשויים לשפוך אור על גורלה של מיכל גילי צ'רקסקי.

צוותי חילוץ ברכס האנאפורנה

החיפושים מתמקדים בתא שטח של מאות מטרים

מיכל למעשה איבדה את דרכה במהלך הסופה. בשעה 2 בצהריים היא לקחת את ההחלטה, שהתבררה בהמשך כשגויה - לרדת למטה ולנסות להימלט מפני הסופה. אלא שבשלב מסוים הפורטר, הסבל הנפאלי שלה, עזב אותה, והפקיר אותה לגורלה.

מי שאחראי באופן רשמי על החיפושים הוא צבא נפאל, אלא שעל פי חלק מהדיווחים שמתפרסמים שם היום, הכוחות צמצמו באופן דרמטי את החיפושים. "אם יתקבל דיווח על אדם פצוע ללא ספק נלך לשם", הסביר דובר צבא נפאל. "אבל אם יתקבל דיווח על גופה, נאמת קודם את הדיווח ורק אז נצא לשטח".

עיקר המאמצים לאיתורה של מיכל גילי צ'רקסקי מתרכזים כעת סביב תא שטח אחד בגודל של כמה מאות מטרים, בגובה של כ-5,400 מטרים מעל פני הים. בשלב זה אין אופטימיות גדולה לגבי מצבה, שכן קשה מאוד לשרוד בתנאים הקשים של הקור הכבד והשלג העמוק - ובכל זאת מקווים כולם למצוא את מיכל כמה שיותר מהר.