צפו: תחרות מיס העולם האלטרנטיבית

תיאטרון הגלוב בלונדון ידוע כביתו של התיאטרון הבריטי, המגרש של שייקספיר שמושך קהל צפוי ומקובע. אתמול נצבע האתר הלונדוני המוכר באינספור צבעים כשבמקום התקיימה תחרות מיס עולם האלטרנטיבית. צפו במיטב הרגעים

תחרות מיס עולם האלטרנטיבית ה-13 יצאה לדרך בלונדון והביאה עמה יצירתיות, אישיות והרבה מאוד מקוריות למקום שהוא הבית הרוחני של התיאטרון בבריטניה - תיאטרון גלוב של שייקספיר. האמן אנדרו לוגן שיצר את התחרות הזו לפני 42 שנים, התגאה בכך שמדובר במאורע שמעורר מחלוקת בסטודיו שלו, אך כעת הוא חודר ללב המיינסטרים, ללונדון, תחת הכותרת "מספרי ניאון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדגש של התחרות האלטרנטיבית הוא השינוי. המתמודדים לא מוגבלים בשום תחום, בטח שלא בהלבשה - זאת משום שהמארגנים קוראים להם להשתמש בדמיון ככל הניתן. כך למשל, אחד מהם הופיע כקופסת סוכריות מנטה-שוקולד. "לעיתים רחוקות ניתן לראות כאן משהו הגון", אמר בהומור לוגן שממשיך ללוות את האירוע מאחורי הקלעים, בתלבושת שחציה גבר וחציה אישה.

תאטרון הגלוב, צבעוני מתמיד (רויטרס)

"זה כמו קצת אמנות עממית בריטית, אני חושב שזה נחמד כי כל הטקסים ופסטיבלי האמנות המקומיים התחילו ככה. אני חושב שזה יימשך עוד לפחות 200 שנה", אומר המארגן הנרגש. במהלך האירוע, המתמודדים מופיעים תחילה בלבוש יום, לאחר מכן בבגדי ים וערב - ממש כמו בתחרויות היופי המוכרות.

שתי המתמודדות שנאבקו השנה על התואר הן מיס פי פאולוס ש"נולדה" על הבמה לתמנון ענק, ומיס אניגמה שלבשה נורות ענק ותלבושת המתאימה לטקס רשמי. "זה נחמד שיש קצת כאוס מפואר", אמרה מיס אניגמה בשלב שבו המתמודדות מכריזות בתחרויות הרגילות על השאיפה לסייע להשיג שלום עולמי.

"אם אתה חושב על לונדון, זה מקום מאוד שחור ולבן, לונדון הייתה מקום מאוד שמרני וחשוך ופתאום... הפיצוץ האדיר הזה של צבע וטרנסג'נדריות, אני מאוד מרוצה וגאה", הדגיש האמן רייסון פרי שגויס לתפקיד השופט. המנצחת בסופו של הערב הססגוני הייתה אניגמה, אמנית רוסיה שידועה בשם סשה. לוגן העניק לה את התואר והדגיש כי היא מייצגת את השמחה שאליה כיוון בתחילת הדרך.