תמונות חדשות: קים ג'ונג און התיישב לצפות במטס ולצדו מקל ההליכה

התקשורת בקוריאה הצפונית שידרה תמונות מפתיעות של הרודן שצפה בתרגיל של חיל האוויר. קים, שסובל ככל הנראה מפגיעה ברגלו, התיישב על ספסל במהלך הצפייה במפגן האווירי ונראה מחוייך מתמיד

בדיקטטורה האסיאתית משדרים עסקים כרגיל: הטלוויזיה הצפון-קוריאנית שידרה הבוקר (ראשון) תמונות חדשות של המנהיג קים ג'ונג און כשהוא צופה במפגן של חיל האוויר המקומי. הצילומים נועדו ככל הנראה להכחיש את הדיווחים על מצבו הרפואי המידרדר של קים, שנפצע ברגלו ונעזר במקל לצורך הליכתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קים, שלאחרונה נטען כי כבר אינו שולט בנעשה בארצו, התיישב על ספסל והסתכל במשקפתו על מנת לראות את מטוסי הצבא חולפים מעליו. תמונות מהאירוע, בו תורגלו גם הכוחות נגד מטוסים, שודרו ברשת הטלוויזיה KRT, וקים נראה בהן מחוייך ושמח.

בדיווח נמסר כי הרודן לווה על ידי ראש המטה הפוליטי של הצבא ומזכיר הוועדה המרכזית של מפלגת הפועלים. קיים סימן שאלה בנוגע למועד צילום התמונות, שכן לא צויין בדיווח היכן ומתי נערך התרגיל.

קים בשבוע שעבר (רויטרס)

עירק: קים משמש כ"שליט בובה"

בשבוע שעבר, לאחר חרושת שמועות, קים הגיח להופעה פומבית ראשונה מזה כחודש וחצי. לפי דיווח של סוכנות הידיעות הרשמית של המדינה קים ביקר במספר מבנים חדשים שנבנו בבירה פיונגיאנג. בתמונות ששודרו בשבוע שעבר נראה קים כשהוא הולך בעזרת מקל, אך בדיווח לא ניתן הסבר למצבו הבריאותי של הרודן הצעיר.

המנהיג בן ה-31 לא נראה בציבור מאז ה-3 בספטמבר ועד לשבוע שעבר, אך הדיווחים האחרונים לא התייחסו כלל להיעלמותו של קים. במהלך אותה תקופה בה נעלם מעיני הציבור, הוא נעדר גם מאירוע הנחשב למהותי עבור המסורת הצפון קוריאנית - הביקור השנתי במקדש על שם אביו, קים ג'ונג איל.

את השמועות הזינו דיווחים בקוריאה הצפונית. בחודש יולי האחרון שודרו באופן חריג תמונות בהן נראה הרודן הצעיר כשהוא צולע במהלך אירוע ממלכתי ופומבי לציון 20 שנים למות סבו קים איל סונג. כמו כן דווח בתקשורת המקומית כי המנהיג עלה במשקל באופן ניכר מאז עלה לשלטון בשנת 2011, לאחר שאביו מת מהתקף לב.

בתחילת החודש סיפר עריק צפון קוריאני שהיה בעל תפקיד בכיר בשירות המודיעין בדיקטטורהע לכתבים בהולנד כי הדיקטטור, בן 31, הודח כבר לפני כשנה בידי בכירים ששמרו אמונים לאביו, והוא משמש כשליט בובה תחת הוראותיהם.