ארה"ב: בת 73 "הזדקנה" ב-91 שנים ברגע

טופס שגוי שמילאה תושבת ניו יורק לפני 36 שנים הפך אותה בטעות לאישה המבוגרת בעולם. "זה מאוד מוזר - אני מצביעה הרבה שנים, אבל לא מהמאה ה-19", טענה תושבת העיר שנרשמה בטעות כבת 164

בת כמה היא נראית לכם? פבליון (New York Post)

אזרחית ותיקה מאוד: אישה בת 73, תושבת ניו יורק שבארה"ב, הופתעה לגלות כי על פי מרשם המצביעים בעיר היא נולדה עוד באמצע המאה ה-19. לוז פבלון, שנולדה ב-1941, נרשמה בטעות כילידת 1850 - והפכה ברגע אחד לאדם המבוגר ביותר בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זו לא אני! אני לא יודעת מה הם עשו", סיפרה פבליון ל"ניו יורק פוסט". לדבריה, היא מצביעה בעירה כבר שנים רבות, אך מעולם לא ידעה שמועצת הבחירות בעירייה טעתה בגיל הלידה שלה כמעט מאה שנים: "זה מאוד מוזר - אני מצביעה הרבה שנים, אבל לא מהמאה ה-19".

כיצד שובש גילה של פבליון? בכיר בעירייה טען כי הבלבול החל ככל הנראה בשנת 1978, מטופס שמולא באופן שגוי על ידי פבליון עצמה. על פי רישומי העירייה, פבליון כתבה בטעות "18+" בשדה שנת הלידה ולא בשדה הגיל בטופס ההצבעה שלה. לאחר מספר שנים, טפסי ההצבעה הוזנו באופן אלקטרוני והתאריך האוטומטי שהוקצה לה היה ה-1 בינואר 1850.

סיפורה התמוה של פבליון עורר סערה ברובע הברונקס, מכיוון שתושבים רבים חששו שנפלו גם הם קורבן לטעויות מסוג אלו. "זה משוגע - מועצת הבחירות כושלת", טען וויליאם ראסל מור, פוליטיקאי מקומי. "לכמה אנשים הם עוללו את זה? זה סוג חוסר תשומת הלב שמאפשרת להונאה להתבצע". נשיאת רובע מנהטן, גייל ברוור, אמרה כי תדרוש חקירה מיידית של התקרית: "מעולם לא שמעתי על דבר כזה, זה לא יאומן".