הרגעים האחרונים על הרכס בנפאל: "אנשים צרחו, תמר ניסתה לחמם אותי"

המטיילת מאיה אורה יצאה עם תמר אריאל ואגם לוריא אל המסלול ממנו לא שבו. אחרי האסון היא מספרת לחדשות 2 כי ברגעים האחרונים היו אלה דווקא תמר ואגם שניסו לסייע לה בעוד היא סובלת מהיפותרמיה. "היה כאוס, התעלפתי ותמר שמה את הידיים שלי עליה, אגם שכב מהצד השני והם דיברו איתי", שחזרה. הערב ב-20:00 תיעוד מנפאל

מאיה אורה, חברתם של תמר אריאל ואגם לוריא, שנהרגו באסון המפולת בנפאל סיפרה לחדשות 2 על הרגעים האחרונים בהם ראתה את תמר ואגם בעיצומה של סופה קטלנית. "היה כאוס, אנשים צרחו והתעלפתי, כשהתעוררתי ראיתי את תמר רוכנת מעליי ומחממת אותי", שחזרה אורה את רגעי הפחד מנפאל. הערב ב-20:00 בחדשות סוף השבוע ישודר תיעוד מיוחד של שליחנו מנפאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אורה טיילה ביחד עם תמר ואגם ואיתם יצאה לטרק אל רכס האנאפורנה בנפאל. "יצאנו לפס היה חשוך ופחדנו ללכת בשלג בחושך, חשבנו שככה הוא אמור להיראות בשלג", תיארה אורה את הרגעים בהם הבינה הקבוצה כי משהו מתחיל להשתבש. "לאט, לאט, התחילה סופה שאתה לא רואה קדימה כמה מטרים, לא רואים אנשים עד גובה המותניים. עדיין לא קלטנו, אבל היה לנו ממש קשה".

אורה מתארת כי כשהגיעו לפס המצב החל להידרדר. "היתה היסטריה וניסינו להיכנס למבנה", סיפרה. "חטפתי היפותרמיה ותמר שמה את הידיים שלי על הבטן שלה. אגם שכב מהצד השני שלי והם דיברו איתי, שאלו אותי שאלות כדי להבין שאני בהכרה".

מאיה אורה

שני המטיילים שניסו לסייע למאיה ברגעיה הקשים לא סיימו את המסלול. הם מצאו את מותם על ההר במפלות השלגים הקטלנית. גם נדב שוהם שיצא אל אותו המסלול מצא את מותו באסון. משרד החוץ ממשיך במאמצים להבאת גופותיהם לישראל.

גופתו של נדב שהם צפויה לנחות הלילה בנתב"ג, בעוד גופותיהם של הנווטת תמר אריאל ואגם לוריא אמורות להגיע לישראל בתחילת השבוע הבא.

תמר אריאל, אגם לוריא ונדב שהם (תמר אריאל, אגם לוריא, נדב שהם, נפאל)

בתוך כך, גורמים רשמיים בנפאל מסרו היום כי מרבית המטיילים שהוגדרו נעדרים בעקבות האסון כבר אותרו על ידי צוותי החילוץ, אך במשרד החוץ הודיעו כי טרם התקבל אות חיים מהנעדרת הישראלית מיכל גילי צ'רקסקי, שעקבותיה אבדו במהלך מפולת השלגים.