ניגריה: 219 התלמידות החטופות ישוחררו

לאחר חודשים ארוכים של לחימה עקובה מדם, נחתם היום הסכם הפסקת אש בין הממשל הניגרי לארגון הטרור האסלאמי בוקו חראם. במרכז המגעים בין הצדדים עמד נושא שחרורן של מאות הילדות שנחטפו בחודש אפריל מבית הספר בו למדו

התלמידות החטופות (sky news)

צבא ניגריה הודיע היום (שישי) כי נחתם הסכם הפסקת אש עם ארגון הטרור בוקו חראם - במסגרתו ישוחררו לחופשי 219 תלמידות בית הספר שנחטפו לפני כחצי שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההסכם נחתם לאחר שמזכירו האישי של נשיא ניגריה נפגש עם נציגים מארגון בוקו חראם בתיווך בכירים בממשל הקנדי. על פי דיווחים בסוכנויות הידיעות, נושא שחרורן של הבנות החטופות עמד במרכז השיח בין הצדדים.

בחודש אפריל האחרון נחטפו למעלה מ-200 תלמידות בבית הספר בניגריה בידי ארגון הטרור האסלאמי,
שפירוש שמו הוא "חינוך מערבי הוא חטא". בסרטון וידאו שפורסם מספר שבועות לאחר חטיפת הבנות אמר מנהיג הארגון, אבו-באקר שקאו, כי יחזיק בבנות החטופות עד שישוחררו אנשי ארגון הטרור הכלואים בבתי הסוהר במדינה.

בוקו חראם - חלק מגל האסלאם הקיצוני

מנהיג ארגון הטרור טוען בסרטון כי פעל להמיר את דתן של הבנות שנחטפו לדת האיסלאם, ואף ניתן להבחין בהן בסרטון בזמן תפילה. בסרטון האחרון בו נראה מנהיג ארגון הטרור, הוא איים למכור את הבנות, כפי שארגון הטרור הזה וארגוני טרור רבים נוספים ברחבי אפריקה, עשו בעבר.

בעקבות החטיפה החליטה מועצת הביטחון של האו"ם לצרף את בוקו חראם ל"רשימה שחורה" שגיבשה, בה מצויים 62 שמות ארגונים ו-213 אישים שקשורים לפעילותו של ארגון "אל קאעידה" ופועלים בהשראתו.

בוקו חראם נחשב בעולם לחלק מגל האסלאם הקיצוני - במסגרתו פועל גם ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) - כשאחת ממטרותיו העיקריות היא להקים מדינה איסלמית בצפונה של ניגריה, ולהפיץ את האסלאם בעולם כולו באמצעות כוח.