במשרד החוץ שוקלים לשלוח פסיכולוגים לנפאל

משרד החוץ הצליח ליצור קשר עם 53 מטיילים ישראלים בנפאל, שהקשר איתם אבד. 72 עדיין מוגדרים "מנותקי קשר" בעקבות האסון, ואחת מוגדרת בשלב זה כנעדרת. "אנחנו מקווים שהם בסדר, חשוב לנו להבין את הסיטואציה בה הם נמצאים", הסביר שגריר ישראל בנפאל

נוצר קשר עם 53 מטיילים נוספים (AP)

סיוע נפשי במקביל למאמצי האיתור והחילוץ? במשרד החוץ נשקלת האפשרות לשלוח פסיכולוגים לזירת האסון בנפאל. אם תאושר ההחלטה, בתיאום עם צה"ל, יוטס סיוע פסיכולוגי על מנת לטפל בצעירים הישראלים ששרדו את המפולת שראו את מות חבריהם. במקביל, נמשכים החיפושים אחר הנעדרת הנוספת, המטיילת הישראלית מיכל גילי צ'רקסקי. שלושה מומחי סיוע מחיל הרפואה ייצאו היום (שישי) לאזור האסון על מנת לסייע בטיפול בפצועים, לבקשת משרד החוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי משרד החוץ הצליחו ליצור קשר עם 53 מטיילים ישראלים שהקשר איתם אבד לאחר מפולת השלגים ברכס הרי האנאפורנה בנפאל. בכך ירד מספר הישראלים המוגדרים מנותקי קשר ל-72. משלחת ביטוח הראל לאזור חילצה עד כה כ-50 מטיילים למקומות מרכזיים באזור ולבתי החולים.

יהונתן לבל, סגן השגריר בקטמנדו, עדכן היום כי נפתח חפ"ק באזור מנאנג, שמרכזו בגסטהאוס yeti. מטרת החפ"ק היא ליצור קשר עם כל מי שהיה עד כה מנותק באזור עקב האירועים. "אנחנו מקווים שהם בסדר, חשוב לנו להבין את הסיטואציה בה הם נמצאים", הוסיף השגריר ירון מאייר.

מאמצי החיפוש נמשכים (שגרירות ישראל בנפאל)

לפחות 29 בני אדם נהרגו באסון, וצוותי החילוץ הרב-לאומיים הצליחו ביממה האחרונה לאתר כ-40 מטיילים שנלכדו באזור במשך ימים בשל תנאי מזג האוויר הקשה. 48 מניצולי האסון מצאו מחסה בתוך מקדש באזור במשך כיומיים, ולדברי המשטרה המקומית "הם שרדו על מעט מאוד אוכל וחלקו בשמיכות". משטרת קטמנדו דיווחה כי 82 בני אדם עדיין בחזקת נעדרים, בהם סבלים וכפריים רבים שנתקעו בהרים המושלגים.

איתן, ישראלי בן 31 שחולץ, סיפר היום לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי מצא מקלט בחנות תה מקומית כאשר החלה מפולת השלג. "כשירדנו מההר ראיתי סבלים סוחבים משא כבד על הגב - חלק מהם התעלפו מולי ולא יכולנו לעזור להם, הם סבלו מקור". המטייל הישראלי איתן, שאושפז בבית חולים, סבל מכוויות קור קשות באצבעותיו. השגרירות הישראלית בנפאל עדכנה כי לפחות 13 ישראלים מטופלים באזור.

הנעדרת מיכל גילי צ'רקסקי

נמשכים המאמצים לאתר את הנעדרת הישראלית

אנשי משרד החוץ ממשיכים במאמצים להשיב ארצה את גופותיהם של שלושת ההרוגים באסון - תמר אריאל, נדב שוהם ואגם לוריא. במקביל נמשכים החיפושים אחר המטיילת הישראלית מיכל גילי צ'רקסקי, שעקבותיה אבדו מאז האסון.

הנעדרת מיכל גילי צ'רקסקי

משלחת חילוץ מישראל הגיעה הבוקר (שישי) לאזור מעבר ההרים ת'ורונג לה ברכס האנפורנה, בניסיון לאתר את המטיילת הנעדרת, והחלו בחיפושים באתר בגובה של כ-5,400 מטרים ביחד עם חיילי צבא נפאל. עד כה חולצו 19 מטיילים ישראלים מאזור מפולת השלגים במספר סבבים של פינוי מוסק.

יוסי זילברמן, עזרי עמרם ומתן חצרוני השתתפו בהכנת הידיעה.