משרד החוץ אישר: 3 ישראלים נהרגו בנפאל

אחרי שעות ארוכות של סימני שאלה, אישר משרד החוץ כי שלושה ישראלים בין ההרוגים במפולת השלגים הקטלנית ברכס האנאפורה וכי קיים חשש לחייו של ישראלי נוסף. כמו כן, נעשים מאמצים להטיס ארצה 7 פצועים מישראל באסון. 128 ישראלים שהיו באזור האסון יצרו קשר והחיפושים אחר נעדרים נוספים נמשכים

אזור האסון (AP)

משרד החוץ אישר היום (חמישי) את הדיווחים בתקשורת הזרה לפיהם שני ישראלים נוספים נהרגו במפולת השלגים ברכס האנאפורה וכי קיים חשש לחייו של ישראלי נוסף. אתמול אישר משרד החוץ את דבר מותו של ישראלי אחד באסון. הודעות נמסרו למשפחותיהם. את תדרוך משרד החוץ בנוגע למצב העברנו בשידור ישיר כאן בחדשות 2 online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החג שלנו הוא שונה לחלוטין מחגים רגילים. אני מודה לממשלת נפאל על הסיוע שלהם. התמונה נכון לשעה זו שיש לנו שלושה הרוגים שבעה פצועים", אמר מנכ"ל משרד החוץ ניסים בן שטרית בפתח התדרוך. הוא הדגיש כי "הפצועים הישראלים אינם בסכנת חיים והם יועברו בעזרת חברות הביטוח לישראל, חלקם במצב של שכיבה".

בנוסף, לדברי מנכ"ל משרד החוץ, 128 צעירים ישראלים שהיו באזור האסון אותרו ויצרו קשר. "רוב הצעירים נמצאים במקום בטוח, הצוות שלנו שתוגבר על ידי שלושה אנשים נוספים, נמצא בשטח, בראשות השגריר, ועושים עבודת קודש על מנת לאתר לסייע ולבקר את הפצועים", הוסיף בן שטרית וציין כי שר החוץ אביגדור ליברמן מעודכן כל העת במתרחש.

תדרוך במשרד החוץ, היום (חדשות 2)

"מעריכים כי מרבית מנותקי הקשר - לא בסכנה"

הבוקר עם אור ראשון התחדשו החיפושים אחר הנעדרים במפולת השלגים הקטלנית ברכס האנאפורה בנפאל. במטרה לסייע במאמצים לאיתור ישראלים נעדרים נוספים באזור, שלחו במשרד החוץ את הנספח הצבאי והקונסול בהודו למדינה.

במקביל יוצאת מישראל משלחת חילוץ של הראל 669 לסייע בחיפושים. "אנחנו צפויים לנחות מחר ב-06:00 בבוקר", סיפר נדב קליפה, חבר במשלחת לחדשות 2 online. "אחת הבעיות העיקריות שלנו הוא הגובה בו אירע האירוע, 5500 מטר, גובה שמחייב אותנו להתאקלם, להיות זמן מה באזור הזה, כדי לעבוד בגובה כזה".  

הוא ציין כי מי שנמצאים כרגע בשטח הם צוותי הצלה של הצבא הנפאלי יחד עם מחלצים מקומיים. "יש הרבה דיסאינפורמציה", הוסיף קליפה. "לאחר הגעתנו, נדע מה המצב בשטח, כמה נעדרים יש וכמה מנותקי קשר. יש לנו רשימה ארוכה של אנשים שהם מנותקי קשר, להערכתי רובם לא נמצאים בסכנה".

מאמצי חילוץ בנפאל (AP)

באבוראם בהנדרי , המושל של אזור מוסטנג שספג את המכה החמורה ביותר בסופה סיפר עם חידוש מאמצי החילוץ כי עד כה מזג האוויר מאיר פנים לצוותי ההצלה. "מסוק צבאי אחד כבר עזב ועוד יצאו למשימה בהמשך", עדכן. החיפושים אחרי ניצולים מתרכזים באזור תוראנג שליד אנאפורה .

בעוד מאמצי החילוץ נמשכים ולא ברור עדיין מה עלה בגורל כלל המטיילים באזור, ישראלים רבים בארץ ממשיכים להיות חרדים לגורל יקיריהם, שיצאו לטייל ברכס והקשר עמם נותק. פניות רבות התקבלו ביממה האחרונה גם בבית חב"ד מצד קרובים.

"אנחנו מתפללים שהיא כבר תתקשר, כי עברו כמה ימים מהשיחה האחרונה ואנחנו עוד לא קיבלו אות חיים וכולנו בחרדה גדולה", סיפרה לחדשות 2 online אחות של מטיילת שנמצאת באזור האסון.

בהכנת הכתבה השתתפו עזרי עמרם ומתן חצרוני