יש שם למבצע בדאע"ש: "פתרון טבוע"

כבר שבועות ארוכים שצבא ארה"ב תוקף מטרות אסטרטגיות של המדינה האסלאמית בעירק ובטורקיה וכעת המבצע זוכה גם לשם - Inherent Resolve. במקביל, ממשיך הצבא האמריקני לתקוף כשמשעות הבוקר הושמדו כ-18 מטרות של הארגון

תקיפה אמריקנית, ארכיון (רויטרס)

"צוק איתן", "עמוד ענן" ושלל שמות דומים נוספים כבר עיטרו את כותרות העיתונים בישראל כחלק ממבצעים צבאיים שאליהם יצא צה"ל בשנים האחרונות. השמות הללו גרמו לא פעם להרמת גבה או לסקרנות לגבי מקורם - וכעת גם האמריקנים צפויים להיות שותפים לתחושות הללו לאחר שבאופן רשמי נקבע שם למערכה הנוכחית נגד המדינה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שבועות חלפו מאז החלה ארה"ב בתקיפות אוויריות בעירק ובסוריה נגד ארגון הטרור הרצחני, והיום (רביעי) הכריזו בפנטגון כי שמו של המבצע הצבאי הוא "פתרון טבוע" ("Inherent Resolve") בתקשורת האמריקנית הסבירו כי הסיבה למתן השם נובעת בין היתר על מנת להעביר מסר. כך לדוגמא השם של המבצע האמריקני באפגניסטן נקרא "מבצע חירות מתמשכת".

בזמן שחלף מאז שגייס הנשיא האמריקני אובמה את הקואליציה הבינלאומית נגד דאע"ש, תקף צבא ארה"ב יותר מ-1,400 מטרות ברחבי עירק ובסוריה, שם ממשיך הארגון הקיצוני להשתלט על עוד ועוד שטחים, תוך שהוא טובח בעשרות אלפי אזרחים וגורם למנוסתם של מאות אלפים נוספים.

פעילי הארגון, ארכיון (רויטרס)

כלי טיס של חיל האוויר האמריקני ביצעו היום 18 תקיפות נגד מטרות בגבול הסורי סמוך לעיר קובאני שם מתנהלים קרבות קשים לאחרונה. חמש תקיפות נוספות התבצעו בשעות הבוקר בעירק נגד מטרות אסטרטגיות של דאע"ש.

לא ברור בשלב זה כמה זמן תיקח המערכה האמריקנית, שמומחים רבים טוענים שתיאלץ להפוך גם לקרקעית בהמשך הדרך, אך נראה שהציבור עוד צפוי להשתמש לא פעם בשם החדש - "פתרון טבוע".