יום לפני שאושפזה: חולת אבולה טסה בטיסה פנימית

יממה לפני שדיווחה לרשויות כי היא סובלת מתסמיני הנגיף הקטלני, טסה אמבר וינסון, האחות שנדבקה באבולה, בטיסה פנימית בארה"ב. גורמי בריאות אמריקניים פועלים כעת בבהילות על מנת לזמן את כל נוסעי הטיסה לבדיקה

בדיקה במטוס, שבוע שעבר (רויטרס)

בהלת האבולה נמשכת: יממה לפני שדיווחה כי היא סובלת מתסמינים של הנגיף הקטלני, שהתה האחות מדאלאס שנדבקה באבולה על טיסת פנים בארה"ב - כך מדווחים גורמי רפואה רשמיים. כעת נדרשים נוסעי הטיסה להגיע לבדיקות בהולות, על מנת לשלול אפשרות שגם הם נדבקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, נחשפה זהותה של האחות, אמבר וינסון בת ה-29, העובדת בבית החולים פרסביטריאן שבדאלאס. על פי המרכז למניעת הפצת מחלות בארה"ב, היא טסה ב-14 באוקטובר בטיסה של חברת התעופה "פרונטיר איירליינס" מקליבלנד לדאלאס. יחד עמה בטיסה היו 132 נוסעים נוספים שכעת קיים חשש כי נדבקו גם הם.

זמן קצר לאחר נחיתתה ביעד, דיווחה וינסון כי היא חשה ברע והועברה לבידוד. במרכז למניעת מחלות בארצות הברית מבקשים מנוסעי הטיסה לפנות אליהם באופן מיידי. "האחות לא הראתה שום תסמינים של המחלה בשעה שהייתה על הטיסה", נכתב בהודעה הרשמית. "אך למרות זאת על הנוסעים ליצור קשר עם המרכז".

4,447 בני אדם מתו מהנגיף (רויטרס)

וינסון היא החולה השנייה שנדבקה במחלה בשטח ארה"ב, קדמה לה אחות בית החולים נינה פאם שמצבה מוגדר יציב. על פי בדיקה של סוכנות הידיעות רויטרס, השתיים התגוררו באותו מתחם, וייתכן שזו הסיבה להידבקות. בימים שלפני האבחון הראשון, טיפלה פאם באופן צמוד בתומס אריק דנקן - האזרח האמריקני שמת מן המחלה.

הדיווח אודות מחלתה של האחות מגיע במקביל לביקורות שנשמעות נגד נהלי בית החולים, לפיהן אין פרוטוקול ברור או ציוד מתאים להתמודדות עם חולים. כמו כן נטען כי עקרונות בסיסיים להתמודדות עם מחלות מדבקות לא נשמרו.

רחובות ריקים בסיירה לאון (רויטרס)

יותר מ-4,447 בני אדם מתו עד כה במערב אפריקה מהנגיף הקטלני, בהתפרצות שהוגדרה כגרועה ביותר בהיסטוריה.