משרד החוץ מאשר: הרוג ישראלי בנפאל

הודעה נמסרה למשפחתו של המטייל הישראלי שנהרג במפולת השלגים בנפאל. על פי הדיווחים בכלי התקשורת המקומיים, לפחות שני ישראלים נוספים נהרגו. החיפושים אחרי עוד נעדרים נמשכים, וגם מחלצים מישראל בדרכם

במקומות רבים בעולם כמו גם בישראל עדיין מנסים ליצור קשר עם מאות מטיילים שהיו אתמול בטרק בהר האנאפורנה בנפאל, שם התרחשה מפולת השלגים הקטלנית שקברה תחתיה לפחות 17 בני אדם, ועל פי הדיווחים גם שלושה ישראלים. בחדר המצב של משרד החוץ מאשרים כי ישראלי אחד נהרג, והודעה נמסרה למשפחתו. המחלקה לישראלים בחו"ל וחדר מצב של משרד החוץ יחד עם שגרירות ישראל בנפאל פועלים כעת במתכונת חירום על מנת לטפל באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גא"י גלבוע, ישראלי המטייל בנפאל סיפר בשיחה עם חדשות 2 על היממה המתוחה שעברה על הישראלים במקום לאחר שגילו על האסון. "ראיתי מסוקים עם אלונקות והרבה אמבולנסים, ואז היו בדרך לעיר פקקי ענק - שיירות של אמבולנסים", הוא משחזר. "שאלתי את הנהג מה קרה והוא סיפר שזה בגלל האסון בהימלאיה".

מאמצי החילוץ נמשכים, ארכיון (רויטרס)

קונסול ישראל בקטמנדו עודכן על ההתרחשויות והוא בקשר עם גורמי ההצלה, מספר מחלצים ישראלים כבר עושים את דרכם על מנת לעזור למקומיים. בכלי התקשורת המקומיים מדווחים כי יש לפחות 100 מטיילים שעדיין לא נוצר עמם קשר, בעיקר בשל תנאי מזג האוויר ולא קיים חשש לחייהם. בין היתר ישנם ישראלים שעדיין לא יצרו קשר ונמצאים באזור רכס ההרים שבו התרחשה מפולת השלגים.

המסלול הפופולארי, ארכיון (מאיה קרניבד)

אזור האסון (גוגל מפות)

הישראלים שרבים מהם התכוונו לצאת לאותו מסלול בימים הקרובים נאלצו להישאר ספונים בבתי הארחה, לאחר שהטיולים לאזור בוטלו בשל תנאי מזג האוויר הקשים. "בעיקרון היינו אמורים לצאת היום, אבל בבוקר שמענו על מה שקרה", מספר מטייל נוסף. "בסוכנות הנסיעות הודיעו לנו שלא מאפשרים לצאת לטרק בשלושת הימים הקרובים".

את העדכונים על התקרית באתר הטיולים המוכר היטב לישראלים המגיעים לאזור, קיבלו המטיילים מקרוביהם שביקשו לדרוש לשלומם. "בסוכנות הנסיעות ידעו לספר לנו שיש לא מעט נעדרים, זה הטרק הכי מפורסם בנפאל שאמור לקחת בין 12-15 ימים. הסופה התרחשה בקטע הכי גבוה שלו וכנראה פשוט העיפה את המטיילים", מספר אחד המטיילים.

נצורים בגסטהאוס, היום (המייל האדום)

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר שליח חב"ד לאזור על תנאי מזג האוויר הקשים שהפתיעו את כולם. "מזג האוויר אמור היה להיות נוח, אבל הסופה שהגיעה ממזרח הודו חדרה לאזור נפאל ותפסה את הטיילים בהפתעה", אמר הרב חזקי ליפשיץ. "בכל האזור החלט לרדת כמויות אדירות של שלג שנערם תוך דקות ספורות".