תא הטלפון הלונדוני מחליף צבעים

יוזמה חדשה של מספר צעירים עשויה לגרום לאחד מסמליה הגדולים של הבירה הבריטית להפוך לירוק. כחלק מפיילוט ניסיוני יוצבו בלונדון תאי טלפון ירוקים, שבאמצעותם יוכלו התושבים להטעין את מכשיר הטלפון הנייד שברשותם

תא הטלפון האדום הפך במרוצת השנים לאחד מסמליה הבולטים ביותר של העיר לונדון. אלפי תאים כאלה מפוזרים ברחבי הבירה הבריטית, אך בשנים האחרונות הם הפכו לכמעט לא רלוונטיים, בעקבות המהפכה הסלולרית. כעת סטודנט מקומי מבקש לעשות מהפכה של ממש בייעוד של אותם תאי טלפון - על מנת שיתאימו לרוח התקופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הארולד קראסטון הצעיר הוא שחשב על הרעיון היצירתי - להפוך את התאים שנותרו שוממים לאתרים ציבוריים שבהם יכולים התושבים להטעין את מכשירי הטלפון שברשותם, וזאת באמצעות אנרגיה סולארית בלבד. לצורך הפרויקט, התאים החדישים ייצבעו ירוק, וזאת כדי לסמל את החיסכון הידידותי לסביבה.

זה לצד זה, אדום וירוק (רויטרס)

"חשבתי לעצמי שיש 8,000 תאים כאלה, אז למה לא להפוך משהו שאינו שימושי לדבר פרודוקטיבי שיכול גם לחבר את התושבים באמצעות המרחב הציבורי", אומר קראסטון. חברו לפרויקט הוסיף: "לונדון היא עיר שנבנתה במידה רבה עבור כלי רכב, ברמה היום-יומית אנחנו לא כל כך ירוקים, וזו לא אשמת הציבור אלא התשתית".

התאים הירוקים העונים לשם "סולארבוקס", יוצבו במספרים נמוכים ברחבי העיר כחלק מפיילוט ראשוני לרעיון, זאת בין היתר בזכות פרס שזכו היזמים הצעירים בתחרות מטעם ראש עיריית לונדון בוריס ג'ונסון. לא ברור האם היוזמה הזו תהפוך ללהיט ותחליף הלכה למעשה את התא האדום, אך נראה שהרעיון כבר צובר תאוצה, ותושבים רבים כבר מיהרו להצטלם לצד האטרקציה החדשה.