מקרה שלישי של אבולה התגלה בארה"ב

עובדת צוות רפואי נוספת בבית החולים בדאלאס, טקסס, אובחנה כחולה באבולה. בתחילת השבוע התברר כי גם אחות בבית החולים נדבקה בווירוס מן המטופל שמת מן המחלה, על אף שננקטו כל אמצעי הזהירות הנהוגים. מקרה ההידבקות הנוסף מעלה שוב את השאלה האם המערב יצליח לבלום את התפשטות הנגיף הקטלני

אילוסטרציה (AP)

נגיף האבולה ממשיך להתפשט - ולא רק במערב אפריקה: היום (רביעי) אובחן מקרה נוסף של הידבקות במחלה בתוך ארצות הברית. גם הפעם מדובר באשת צוות רפואי שטיפלה באזרח ליבריה שמת מן המחלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האישה הוכנסה באופן מידי לבידוד לאחר שסבל מחום גבוה. בדיקות בהולות שנעשו לה אישרו כי היא נדבקה בנגיף הקטלני. כעת כל מי שבא במגע עם החולה הטריה - בהם מטופלים ובני משפחתה - ייאלצו לעבור בדיקות כדי לשלול הידבקויות נוספות בווירוס.

בתחילת השבוע אובחנה נינה פאם, אחות בית חולים בת 26, כחולה הראשונה שנדבקה באבולה בתחומי ארצות הברית. בימים שלפני האבחון הדרמטי טיפלה האחות באופן צמוד בתומס אריק דנקן - האדם הראשון שמת מן המחלה באמריקה.

"ההתמודדות קשה וצריכה להיעשות בזהירות"

ההידבקות האחרונה מגבירה את הביקורת והשאלות בנוגע לנהלי ואמצעי הזהירות הננקטים במקרים של טיפול בחולי אבולה. הלילה (רביעי) הודה מנהל המרכז האמריקני לבקרת מחלות, ד"ר תום פרידן, כי המעצמה לא התייחסה כראוי לאיום של נגיף האבולה.

"היינו יכולים להיות מעורבים יותר כבר מהיום הראשון בנוגע להתנהלות בנושא. התמודדות נכונה הייתה חשובה במיוחד במקרה הזה מפני שהסיכונים כל כך גבוהים. אנחנו מתמודדים עם מחלה שאינה מוכרת בארצות הברית, וההתמודדות קשה וצריכה להיעשות בזהירות", אמר ד"ר פרידן.

חשד להידבקות בנגיף נרשם גם במנהטן, אך למרבה המזל הוא הופרך במהרה. כלי תקשורת בארצות הברית דיווחו כי לבית החולים "בלוויו" הגיעו שני מטופלים שהתלוננו על תסמינים זהים לאלה של הנגיף הקטלני, ובראשם חום גבוהה. אלא שלאחר בדיקה התברר למרבה המזל כי המטופלים אינם נדבקו בווירוס .