חשד: אחות מאיטליה רצחה 38 חולים ש"עצבנו אותה"

המשטרה האיטלקית עצרה אחות מצפון המדינה, בחשד שגרמה למותם של חולים כנקמה על כך שהרגיזו אותה. החשודה אף הצטלמה כשהיא מחייכת ליד גופה של חולה, ועל פי החשד היא השתמשה בחומר שנועד לגרום התקפי לב לחולים

(טוויטר)

רוצחת מסוכנת במסדרונות בית החולים? המשטרה האיטלקית עצרה באחרונה אחות שעל פי החשד הרגה לפחות 38 חולים. סיבת הרצח, לטענת המשטרה: החולים, או קרובי משפחתם, הרגיזו אותה. אחת הראיות נגד האחות היא תמונת "סלפי" שלה מחייכת ליד גופתו של חולה שהלך לעולמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האחות, דניאלה פוג'יאלי (42), נעצרה בעיר מגוריה לוגו במחוז ראבנה שבצפון המדינה. העיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" דיווח כי חשדה של המשטרה התעורר לאחר שחולה בת 78 בשם רוזה קלדרוני מתה בבית החולים. קלדרוני התאשפזה בשל "מחלה שגרתית", והבדיקות הראו כי היא מתה בעקבות זריקה של אשלגן כלורי - חומר העשוי לגרום להתקף לב. האשלגן אינו מותיר סימנים במחזור הדם לאחר מספר ימים, ולכן השימוש בו מקשה על החקירה לדברי המשטרה.

לאחר מותה של קלדרוני, המשטרה החלה בחקירה נרחבת שהעלתה כי פוג'יאלי מעורבת לכאורה במותם של 38 חולים לפחות, שנרצחו במהלך שנת 2014. לפחות 200 עדים תושאלו, ורבים מהם העידו כי האחות היא "הגרועה ביותר שיש". בין הממצאים שהתגלו בחקירה - תמונה "מפלילה" של האחות לצד גופתו של אחד החולים, כשהיא מחייכת ומרימה את אגודלה בשל ה"הישג".

התובע הכללי אלסנדרו מנצ'יני אמר במסיבת עיתונאים כי "בכל שנותיי ראיתי תמונות מזעזעות רבות, ומעטות היו קשות כאלו". התובע הוסיף כי האחות "לא נראתה מוטרדת" במהלך מעצרה - "היא הייתה שקטה וחסרת רגש". אחד מעמיתיה לעבודה אמר כי האחות היא "אדם קר, אך היא תמיד הייתה להוטה לעבוד", ואיש צוות נוסף אמר כי בבית החולים חשדו שהאחות סיפקה לחולים תרופות משלשלות בסוף המשמרת שלה כנקמה, על מנת להפריע לחולים ולהביך אותם.