אחותו של שבוי דאע"ש מתחננת

ג'סיקה קנטלי, אחותו של העיתונאי הבריטי שנחטף על ידי דאע"ש, ג'ון קנטלי, שיגרה מסר מרגש לשוביו וביקשה מהם לפתוח מחדש בדיאלוג עם משפחתה. "זה לא נכון להגיד שלא היה שום ניסיון לדבר עם דאע"ש", אמרה קנטלי. "ערוץ התקשורת נסגר מסיבות לא ברורות"

על רקע טענות מצד בני משפחותיהם של שבויי דאע"ש, לפיהן גורמי הביטחון המערביים מונעות מהם כל קשר עם חוטפי קרוביהם, פרסמה הלילה (שלישי) אחותו של השבוי הבריטי ג'ון קנטלי סרטון מרגש - בו היא פונה באופן ישיר לפעילי המדינה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחותו של קנטלי שיגרה מסר לשובי העיתונאי הבריטי, שמככב בשבועות האחרונים בסרטוני תעמולה מטעם דאע"ש, וביקשה מהם לשחררו. היא הוסיפה כי עד לאחרונה שמרה משפחתה על קשר ישיר עם החוטפים, אך אותו קשר נותק מסיבות שאינן ידועות.

בהודעה שפורסמה סיפרה האחות, ג'סיקה, כי היא מדברת בשם משפחת קנטלי כולה, וכי אביה חולה במחלה סופנית. קנטלי קראה לאלה המחזיקים באחיה לפתוח מחדש בדיאלוג עם המשפחה ואמרה: "אנחנו מפצירים במדינה האסלאמית לחדש את הקשר הישיר".

"הקשר אבד מסיבות לא ידועות"

"זה לא נכון להגיד שלא היה שום ניסיון לדבר עם דאע"ש", הצהירה קנטלי. "זה פשוט לא מדויק. זה מתסכל את כל הצדדים, כולל אלה שמנסים לסייע לנו. אנחנו היינו בעבר במגע דרך ערוץ שהוכתב על ידיכם (המדינה האסלאמית) אבל אז זה נעצר מסיבות שידועות רק לכם".

ג'ון קנטלי בסרטוני התעמולה (You Tube)

קנטלי הוסיפה ואמרה כי "למרבה הצער, כמו המשפחות של דייויד היינס ואלן הנינג לפני שהם נרצחו, המאמצים שלנו לפתוח בדיאלוג מחדש זכו להתעלמות מצד דאע"ש". האחות ביקשה מהמחזיקים באחיה לחזור לערוץ התקשורת הקודם, אליו משפחתה ממשיכה לשלוח הודעות עבור קנטלי.

ג'ון קנטלי הופיע בארבעה קטעי וידאו מקוונים שפורסמו על ידי שוביו. בסרטונים הוא נראה לובש סרבל כתום ובמהלכם סיפק מסרי תעמולה נגד ארה"ב ומדינות הקואליציה, ככל הנראה בניסיון להציל את חייו.