קים ג'ונג און הופיע בפומבי

סוכנות הידיעות הרשמית של קוריאה הצפונית מדווחת כי כחודש וחצי מאז שנראה לאחרונה, נראה קים ג'ונג און בפומבי בבירה פיונגיאנג. עיתון מקומי פרסם תמונות חדשות של הרודן, בהן הוא נראה מתהלך בעזרת מקל

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און נראה הלילה (שלישי) בהופעה פומבית ראשונה מזה כחודש וחצי. לפי דיווח של סוכנות הידיעות הרשמית של המדינה קים ביקר במספר מבנים חדשים שנבנו בבירה פיונגיאנג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי עיתון מקומי בקוריאה הצפונית פרסם תמונות חדשות, בהן נראה קים כשהוא הולך בעזרת מקל. על פי הדיווחים, לא ניתן הסבר למצבו הבריאותי של הרודן הצעיר.

המנהיג בן ה-31 לא נראה בציבור מאז ה-3 בספטמבר. אך הדיווח, לא התייחס כלל להעלמותו של קים. במהלך אותה תקופה בה נעלם מעיני הציבור, הוא נעדר גם מאירוע הנחשב למהותי עבור המסורת הצפון קוריאנית - הביקור השנתי במקדש על שם אביו, קים ג'ונג איל.

בעקבות העלמותו המסתורית נפוצו שמועות על מצבו של קים. חלק מהשמועות דיברו על כך שמצבו הבריאותי הדרדר בעוד שאחרות הצביעו על כך שהוא הודח מתפקידו.

את השמועות הזינו דיווחים בקוריאה הצפונית. בחודש יולי האחרון שודרו באופן חריג תמונות בהן נראה הרודן הצעיר כשהוא צולע במהלך אירוע ממלכתי ופומבי לציון 20 שנים למות סבו קים איל סונג. כמו כן דווח בתקשורת המקומית כי המנהיג עלה במשקל באופן ניכר מאז עלה לשלטון בשנת 2011, לאחר שאביו מת מהתקף לב.

בתחילת החודש סיפר עריק צפון קוריאני שהיה בעל תפקיד בכיר בשירות המודיעין בדיקטטורהע לכתבים בהולנד כי הדיקטטור, בן 31, הודח כבר לפני כשנה בידי בכירים ששמרו אמונים לאביו, והוא משמש כשליט בובה תחת הוראותיהם.