כיסא הגלגלים שפותח את השטח לנכים

"הדרך הטובה ביותר לתאר את הכלי הזה היא כמו חרק שנע על הקרקע", תיאר המהנדס הוולשי שפיתח את כיסא הגלגלים של חברו שאיבד את רגליו לפני 40 שנה. "זה כלי מדהים, הוא יכול לקחת אותי למקומות שהיו סגורים בפני עד עכשיו, מקומות שבטח לא היו נגישים לבעלי כיסאות גלגלים", סיפר החבר

הכירו את ה"הקס-הוג" - רכב שטח שמיועד להעניק חופש שלא היה קיים עד היום לנכים. כלי הרכב מונע על ידי סוללת ליטיום, יש לו שישה גלגלים שלכל אחד מנגנון משל עצמו וכיסא מיוחד מותאם וגמיש שיושב על קפיצים כדי למנוע זעזועים. אלו תנאים שפותחים בפני מי שמרותק לכיסא גלגלים דרכים, אתרים ונופים חדשים לחלוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המהנדס שפיתח את כלי הרכב הוא שון פירס מווילס, שמסביר כי כל ששת הגלגלים נועדו לשמור על מגע עם הקרקע כל הזמן, זה מה שנותן לרכב הזה יכולת עבירות מרשימה וחדישה באופן מהיר ובטוח: "הדרך הטובה ביותר לתאר את הכלי הזה היא כמו חרק שנע על הקרקע. כל הרגליים של החרק הזה נעות על הקרקע".

פירס, שעובד עבור החברה בעלת השם היומרני דה וינצ'י, גייס למשימה את חברו וינס רוס שאיבד את רגליו לפני 40 שנה. רוס מחמיא, מאושר מכך שהוא לא צריך עזרה מאדם נוסף במעבר מכיסא לכיסא. "זה כלי מדהים, הוא יכול לקחת אותי למקומות שהיו סגורים בפני עד עכשיו, בטח שלא עם כיסא גלגלים", הוא מסביר.