סערה בצרפת: מי היהודייה שהצטרפה לדאע"ש?

הקהילה היהודית בצרפת סוערת לאחר שדווח בימים האחרונים שיהודייה הצטרפה לשורות הארגון הקיצוני. חבר פרלמנט לחדשות 2 Online: "מנסים לאתר אותה, ייתכן והיא לא קיימת בכלל". גורמים אחרים בקהילה אמרו שיש שמועות שהיא חצי מוסלמית

ארכיון (רויטרס)

מאז הדיווח לפני מספר ימים כי יהודייה מצרפת הצטרפה לארגון המדינה האסלאמית דאע"ש הרוחות בקהילה היהודית במדינה סוערות - וכך גם השמועות עליה ועל גורלה. יש הטוענים כי היא התגוררה במרסיי, אך אחרים טוענים שהיא מפריז. בינתיים, משרד הפנים הצרפתי לא עדכן בנושא מי מאנשי הקהילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זוהי שיחת היום בקהילה היהודית בצרפת ואסור לזרוק שמועות לאוויר ועדיין אין לנו הוכחות חותכות שזה באמת קיים", אמר לחדשות 2 Online מאיר חביב, חבר הפרלמנט הצרפתי. "משרד הפנים מנסה לאתר את כולן ואת משפחותיהן, גם את זו של היהודייה. אני לא תופס מדוע יהודיה תלך לדאע"ש ייתכן שהיא חצי מוסלמית".

לדבריו, הוא נמצא בקשר עם שר הפנים בנושא הזה וטרם קיבל מידע רשמי או שמע על כך. "אם יש יהודיה שהלכה לדאע"ש זה באמת סוף העולם וזה הרבה יותר מורכב ומסובך", אמר חביב. "אנחנו מתמודדים על יותר מאלף צרפתים שעשו זאת".

עיתונאי צרפתי יהודי שעובד בפריז אמר כי מתחקיר שהוא עשה מדובר בבחורה יהודייה תושבת פריז. "היא נפגשה גם עם גורמים במרכז נגד קיצוניות דת לפני שהיא נסעה וכעת מנסים לאתר אותה", הוא סיפר. "היא רצתה לנסוע לסוריה לפי הגורמים ששוחחתי איתם".

100 צעירות מצרפת הצטרפו (רויטרס)

"מדאיג אותנו מאוד"

רב בקהילה היהודית בצרפת אמר כי הנושא מדאיג רבים בקהילה. "לא ייתכן שדבר כזה יקרה, השמועות הן רבות ואנו מקווים שגורם רשמי יעדכן אותנו בנדון", אמר הרב. "יש האומרים שזו יהודיה שהמירה את דתה, וזה גם מדאיג".

יהודייה תושבת מרסיי אמרה כי ממה שהיא יודעת הצעירה הגיעה דווקא ממרסיי. "כולנו רוצים לדעת מה היא ומה סיפורה, ולמה היא עשתה זאת", אמרה. "יש שאומרים שזה מידע לא נכון שהופץ רק כדי להשחיר את היהודים כאן, שמספק סובלים מאנטישמיות".

על פי שירותי הביון של צרפת, לפחות 100 צעירות יצאו את גבולות המדינה בשבועות האחרונים והצטרפו לאנשי דאע"ש בסוריה. חקירת שירותי הביון חשפה כי הנערות גויסו לארגון באמצעות תאים רדומים שפעלו ברחבי צרפת, במטרה לאתר נשים צעירות הסובלות מבעיות זהות.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv